Nepříznivý stav 0:2 na zápasy bude o víkendu odvracet i Bystřice, kterou v play-down zaskočil v základní části nevýrazný Paskov. „Nezbývá nám, než vyhrát zbylá tři utkání a tuto sérii otočit," uvědomuje si trenér Jaroslav Dufek. Bystřice hraje v sobotu doma od 19.30. Pokud Žďár na letošní pátý pokus uspěje s Brnem, uskuteční se čtvrté čtvrtfinále v neděli na Bouchalkách v 16 hodin. Obě série se hrají na tři vítězné duely.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF

SOKOL BRNO ŽĎÁR N. S. 5:1

Do moravské metropole necestovali kvůli nemoci Staněk s Melicharem. Neúčast nejproduktivnějšího hráče soutěže tým poznamenala.

Hroši měli do pole k dispozici pouhých 10 hráčů. V první třetině se jim navíc zranil obránce Karásek. „A to ještě čtyři kluci z nominace byli celý týden v posteli. Všechno se to sečetlo a určilo osud utkání. Brno, které točilo 18 hráčů, v něm mělo celý zápas navrch. Přesto bych chtěl kluky za výkon pochválit. Především pak mladé obránce Petříčka s Kafkou, takovéto zápasy hráli poprvé a zvládli to na jedničku," poznamenal hrající trenér Filip Dvořák, jenž musel točit jen tři beky.

Branky a nahrávky: 10. Bořecký, 11. Novotný, 19. Bořecký, 55. Sláma, 59. Sláma 13. Karásek (Kafka). Diváci: 102. Třetiny: 3:1, 0:0, 2:0.

ŽĎÁR N. S. SOKOL BRNO 2:3

Domácí vyrukovali na soupeře i s Melicharem v sestavě. Ve vyrovnaném duelu vedli po dvou slepených brankách 2:0. Brno ale během druhé třetiny podobně rychle srovnalo krok. Duel rozhodla Konečného dorážka z 54. minuty. „Dnes se nám dařilo výborně dostupovat hráče, soupeř tak neměl moc prostoru. Když už se ke střele dostal, spoustu jsme jich zblokovali. Navíc se nám podařilo dvakrát skórovat. Jen škoda, že jsme pod dojmem toho, že by to mohlo jít, propadali v útoku. Dvoubrankový náskok jsme měli udržet déle. Až po srovnání jsme se vrátili k tomu, co jsme si řekli. Čekalo se, kdo dá třetí branku, a to se bohužel povedlo soupeři," shrnul druhou bitvu Filip Dvořák.

Branky a nahrávky: 20. Kafka (F. Dvořák), 21. O. Dvořák (O. Zerák) 26. Kredatus, 27. Sláma, 54. Konečný. Diváci: 80. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:1. Stav série: 0:2.

PLAY-DOWN, 1. KOLO

BYSTŘICE PASKOV 3:6

Úvod zápasu byl jako ze špatného snu. Bystřice po první třetině prohrávala 1:4. „První část, která nás nakonec stála celý zápas, jsme jednoduše prospali," nechápal trenér Jaroslav Dufek.

„Od druhé periody jsme už byli jednoznačně lepší, ale bohužel jsme netrefovali zařízení ani z těch nejvyloženějších šancí. A když jsme na bránu vystřelili, pochytal všechny pokusy brankář hostů," dodal Dufek.

Na další branky se tak čekalo až do závěru, v němž už si Paskov cennou výhru pohlídal.

Branky a nahrávky: 17. Chocholáč (Prášil), 58. Mach (Prášil), 60. Trentin (Paleček) 8. Kožušník, 10. Böhm, 15. Prášil, 18. Kurečka, 57. Pecek, 59. Kožušník. Diváci: 78. Třetiny: 1:4, 0:0, 2:2.

PASKOV BYSTŘICE 5:4

Domácí začali opět lépe, na rychlou branku Pecka však Bystřice odpověděla. Po dvou gólech Prášila a zásahu Trentina to byla právě ona, kdo tentokráte třímal uklidňující vedení. V prostřední části se ale Paskov dotáhl na 3:3 a v 54. minutě gólem na 5:4 rozhodl. „Na neregulérním povrchu se hrálo vyrovnané utkání, které jsme bohužel nezvládli," mrzelo Dufka.

Jeho protějšek Radim Volek k utkání řekl: „V první třetině jsme se na hřišti spíše hledali. Ovšem ve zbývajících dvou jsme byli jasně lepším týmem. Vedeme 2:0, v sobotu to pojedeme do Bystřice ukončit."

Branky a nahrávky: 3. Pecek, 30. Kožušník, 35. Bonczek, 43. Bonczek, 54. Kožušník 8. Prášil (Chocholáč), 13. Prášil (Dvořák), 19. Trentin (Chocholáč), 47. Prášil (Dvořák). Diváci: 58. Třetiny: 1:3, 2:0, 2:1 Stav série: 0:2.