„Výkon sice nebyl v některých fázích zápasů úplně optimální, ale volejbalovou kvalitu rozhodně měl. Výrazným plusem tohoto dvojzápasu bylo, že se povedlo obměnit sestavu tak, aby plné zápasové zatížení podstoupili všichni hráči," těšilo nového trenéra Petra Veselého, jehož tým se hned usadil na čele. Pomohla mu k tomu i ztráta největšího rivala z Hrotovic, který si z Dvora Králové přivezl pouze tři body za výsledky 2:3 a 3:2.

V sobotu se muži pokusí navázat na dvě vítězství v osmé České Třebové.

Mužským bitvám výjimečně předcházela i dvě utkání žen v krajském přeboru. Žďár v nich zbytečně ztratil jeden bod, když v prvním duelu vedl už 2:0, přesto zachraňoval výhru až v tie-breaku. O víkendu zajíždí tým trenérů Ťupových do Humpolce, 1. listopadu by se ženy měly představit v už opravené tělocvičně 5. ZŠ.

Skvěle si o víkendu počínali i extraligoví junioři Velkého Meziříčí. Vstup mezi mládežnickou smetánku měli doslova famózní, když dvakrát zvítězili v Hradci Králové. V neděli na svém hřišti přivítali Zlín, s nímž si body podělili.

II. LIGA MUŽŮ

ŽĎÁR N. S. CHVALETICE 3:1 (-23, 17, 21, 19)

V prvním zápase se vyrovnaný první set stal kořistí dobře hrajících hostů, v dalších sadách ovšem domácí částečně sklepali značnou nervozitu ze svých prstů a dokráčeli si pro první vítězství.

ŽĎÁR N. S. CHVALETICE 3:1 (-20, 24, 12, 22)

Do druhého měření nastoupila zcela jiná sestava, když se představilo pět nových hráčů. Mezi nimi i dvě nové výrazné posily, mající za sebou extraligové a prvoligové zkušenosti Jan Barák z Polné (extraliga Zlín) a Jiří Pátek z Přibyslavi (první a druhá liga Havlíčkův Brod). Soupeř ovšem ve druhém střetnutí od začátku dokazoval, že by si rád odvezl domů nějaký ten bod.

Ve dvou zcela vyrovnaných setech měl přece jen o něco navrch a žďárským hráčům se povedlo převážit misky vah na svou stranu až v samém závěru druhého setu, když zvrátili nepříznivý stav 22:24 a sadu urvali pro sebe. Od té doby už byli domácí výrazně lepší a přes poslední vzepětí hostů ve čtvrtém setu dotáhli zápas do úspěšného konce

EXTRALIGA JUNIORŮ

HR. KRÁLOVÉ V. MEZIŘÍČÍ 1:3 a 1:3

V. MEZIŘÍČÍ ZLÍN 1:3 a 3:0

KRAJSKÝ PŘEBOR ŽEN

ŽĎÁR N. S. PELHŘIMOV 3:2 a 3:0

LIGA JUNIOREK

PARDUBICE NOVÉ VESELÍ 0:3 a 0:3