Ze čtyř protivníků, s nimiž se házenkáři Nového Veselí utkají v letošním extraligovém play-out, zatím znají pouze jméno jediného z nich. O tom, kdo se ke klubu z Vysočiny a brněnským Maloměřicím v boji o udržení nejvyšší soutěže připojí, rozhodnou dvě dohrávky a závěrečné kolo základní části.

Kvůli covidu-19, resp. postižením touto chorobou některými extraligovými mančafty v průběhu tohoto ročníku, je tabulka naší nejvyšší mužské házenkářské soutěže kolo před koncem ne úplně přehledná.

A to se týká také spodní poloviny tabulky. Celky Kopřivnice, KP Brna a Hranic, které bojují o poslední místenku do play-off, mají mezi sebou minimální bodové rozdíly a shodně zápas k dobru.

Dva nejhorší z tohoto trojlístku pak doplní Maloměřice a Nové Veselí v boji o udržení. „Mnohem více mě ale trápí to, že kvůli covidu-19 už druhý týden netrénujeme. Vedle mě se totiž nakazili ještě někteří další hráči, proto jsme tréninky raději zrušili,“ postýskl si kormidelník Sokola Peter Kostka.

Alespoň dva jeho svěřenci si ovšem stěžovat rozhodně nemohli. Adam Ptáčník a Martin Kocich si totiž svými výkony v nejvyšší soutěži vysloužili pozvánku do národního týmu pro utkání kvalifikace na EURO 2022.

Zatímco druhý jmenovaný zůstal v záložním týmu, který se připravoval v samostatné „bublině“, Adam Ptáčník se připravoval s A-týmem. „Osobně jsem velice rád za šanci a možnost se s národním týmem připravovat. Pro každého hráče jsou to velké zkušenosti,“ pochvalovala si levá spojka Nového Veselí.

Byť se do kádru áčka nakonec nedostal, byl také Martin Kocich spokojený. „Navléknout jen tréninkový dres reprezentace je pro mě obrovskou ctí,“ přiznal.

Poslední extraligové kolo se odehraje v jednotném termínu poslední březnové soboty. Na začátku dubna pak odstartují boje ve vyřazovací části, ale také v play-out.

Jeho termíny jsou sice dané, ale pravděpodobně se změní. „Dá se s tím počítat. Vzhledem k současným poměrům předpokládám, že budou chtít kluby odehrání play-out urychlit. Bude proto záležet na dohodě mezi mužstvy“ sdělil místopředseda Nového Veselí Zdeněk Materna.