V prvním duelu na půdě hostů z Meziříčí se týmy rozešly smírně s jednou výhrou a porážkou, a tak se i tentokrát očekával vyrovnaný průběh. Domácí Žďár se musel vyrovnat s absencí dvou smečařů, naopak hosté dorazili v kompletní sestavě.

TJ ŽĎÁR N. S. – TJ V. MEZIŘÍČÍ 3:1

První střetnutí začalo ve vysokém tempu, dlouhé výměny plné tvrdých úderů i dobrých zákroků v poli musely diváky bavit. Úvodní dva sety probíhaly podle podobného scénáře. Hosté si na začátku drželi Žďárské bodově pod sebou, ve střední části se hra začala vyrovnávat. Poté si Žďár lepším útokem a blokem vypracoval několikabodový náskok, a tak se ujal vedení 2:0.

Ve třetím setu domácí polevili v koncentraci. Meziříčí se chytlo na servisu a Žďár si s tlakem na příjmu podání nedokázal poradit. Soupeři povolil snížit na rozdíl jednoho setu.

Poslední dějství už ale místní borci ovládli. Pevný blok a zlepšený výkon na podání stál za devátým vítězstvím v této sezoně.

TJ ŽĎÁR N. S. – TJ V. MEZIŘÍČÍ 2:3

Od začátku byla na obou družstvech znát únava z předcházejícího náročného duelu. V prvním setu se s ní lépe vyrovnalo Velké Meziříčí a bez větších problémů se dostalo do vedení.

Od druhého setu se hra vyrovnala, domácí zlepšili příjem podání, tím pádem se jim lépe dařilo si připravovat své útoky a i přes obětavou hru v poli, kterou Meziříčští předváděli, srovnali na 1:1.

Třetí set probíhal podobně jako ten předcházející. Žďár důraznějším útokem hosty přehrával, v zakončení však zavládlo podcenění, nechal se bodově dotáhnout a v koncovce podlehl.

Čtvrtý set žďárští hráči vydrželi ve stabilním výkonu až do samého závěru a odměnou jim bylo srovnání na 2:2. A tak musela o vítězi rozhodnout zkrácená hra.

Hosté se v ní svými zákroky v poli překonávali, nutili Žďár k chybám, ten však po výměně stran dokázal několika bodovými bloky stav srovnat. Nevynucené chyby na domácí straně ale nakonec rozhodly o tom, že body za vítězství ve druhém utkání si odveze rival z Velkého Meziříčí.

Domácí družstvo i po tomto dvojzápase opanuje první místo v tabulce, druhou příčku si za ním s odstupem jednoho bodu drží Třebíč, na jejíž palubovku zavítá Žďár příští týden.

Jiří Bubák