ŽĎÁŘ – BYSTŘICE 3:0, 3:0

Hra Žďáru od začátku příliš nenasvědčovala tomu, že je v utkání s Bystřicí favoritem. Probíhal boj o každý míč, Žďáru vázla přihrávka a na zisk bodů se hodně nadřel. Před koncovkou si však šňůrou několika podání vypracoval rozhodující náskok, který už v závěru setu nepustil.

Do druhého setu nastoupili domácí o poznání lépe, zlepšili přihrávku a dařilo se jim procházet skrz rozhozenou obranu hostů. Žďár navyšoval od začátku svůj bodový náskok a s přehledem si připsal i druhý set.

Třetí set kopíroval průběh setu prvního. Žďár se opět nechal rozhodit na přihrávce a útočníci měli problémy proti kompaktní obraně Bystřice skládat míče na zem. Oba týmy vstoupily vyrovnaně do koncovky, kde se projevila větší herní kvalita domácích, kteří pro sebe získali vítězství v setu a tím pádem i v prvním zápase.

Do druhého zápasu nastoupila, jak už je zvykem, na straně Žďáru velmi omlazená sestava. Začala ale velmi vlažně a než se stačila rozkoukat, pustila Bystřici do slibného vedení.

Od poloviny setu se začala karta obracet, Žďár zvýšenou bojovností dotáhl náskok a ve vypjaté koncovce rozhodl ve svůj prospěch. Od druhého setu se Žďár zlepšil na podání, Bystřice měla problémy s přihrávkou a musela útočit z nepřipravených pozic. Toho dokázali domácí využít a nadšeným výkonem dokráčeli k zisku dalšího setu.

Třetí set domácí pokračovali ve slušném výkonu a i přes několik zaváhání ve střední části setu dokázali s bezpečným náskokem ukořistit poslední set a poslat Bystřici domů bez bodu.

Žďár nad Sázavou: Petr Veselý, Jiří Moučka, Ondřej Ťupa, Michal Maša, Jan Čirka, Tomáš Chládek, Filip Novotný, Vlastislav Elbl, Matouš Miluška, Miroslav Hübl, Ondřej Trojánek, Adam Bernard, Petr Kadlec.