Výbornou zprávou pro všechny byla informace, že jim na turnaji pomůže Jan Matějka z Havlíčkova Brodu, který může v celku hostovat. Svoji výbornou formu potvrdil minulý týden, kdy byl jedním z tahounů v kadetském mužstvu, které si záchranu s převahou vybojovalo. Kouč Petr Vašíček mohl rovněž na sobotu počítat s Matějem Uchytilem.

 

HR. KRÁLOVÉ V. MEZIŘÍČÍ 2:3 (23,20,-18,-22,-12)

Petr Vašíček postavil proti domácím tu nejsilnější sestavu, s Uchytilem a Zmrhalem na smeči, blokovali Krejska s Lickem, nahrával Slavík a na „účku“ byl Matějka. Hodně pomohl na liberu i obvykle smečující Bláha. Na předchozích dvou turnajích hráči Spartaku s tímto celkem vždy podlehli, a ani tentokráte to po dvou setech nevypadalo moc dobře.

Prohrávali i ve třetí sadě 16:13, pak se jim však při podání střídajícího Augusty podařila čtyřbodová šňůra, mužstvo se semklo a začínalo ukazovat svoji sílu. Junioři srovnali poměr setů. Domácí již nedokázali jejich nápor zachytit a podlehli i v tie-breaku.

 

V. MEZIŘÍČÍ ERVĚNICE 3:1 (19,-12,19,22)

Rovněž s Ervěnicemi měl Spartak dosud vysoce pasivní bilanci po dvou turnajích nula bodů a nula setů. Tentokráte však bylo vše jinak. S výjimkou druhého setu byli Meziříčští lepším celkem a šli za dalším důležitým bodovým ziskem. Jak bylo toto vítězství klíčové, se ukázalo po ukončení sobotního programu. V průběžné tabulce měla všechna mužstva čtyři vítězství a čtyři porážky, a tak bylo jasné, že vítězové nedělních střetnutí budou mít záchranu zajištěnou. Na meziříčské hráče čekala Příbram, se kterou, jako s jediným celkem dokázali dvakrát zvítězit.

 

V. MEZIŘÍČÍ PŘÍBRAM 3:2 (-20,-23,23,14,12)

Poslední krok však byl velice těžký. Matěj Uchytil již v sobotu odcestoval z Hradce, aby mohl plnit svoje nedělní povinnosti ve Zlíně, a tak se na post smečaře vrátil Bláha, na libero se posunul David Pešta. Bohužel se to projevilo na herní souhře a především příjem podání byl v prvních dvou dějstvích hodně špatný. Otáčet ve dvou dnech dva velice bídně rozehrané zápasy vyžaduje velikou psychickou odolnost. A tu celek bezezbytku prokázal, když obrazně řečeno utekl hrobníkovi z lopaty a dokázal duel v hektické atmosféře otočit.

Petr Vašíček si po nečekaně úspěšném vyvrcholení letošního ročníku užíval radosti, které mu zatím nebylo příliš dopřáno. „Zvládli jsme to. Nebylo to sice pro slabé povahy, včera i dnes jsme otočili zápasy, které se nevyvíjely dobře. Na druhou stranu pro náš mladý a nezkušený kolektiv to byla ta nejlepší zkušenost, že hrát se musí až do posledního balonu. A tyhle zkušenosti se budou příští rok moc hodit. Nechci nikoho vyzdvihovat, byl to kolektivní výkon a jsem moc rád, že jsme se vyhnuli baráži, která bude určitě herně i organizačně náročná.“

Sestava Velkého Meziříčí: Slavík, Krejska, Uchytil, Matějka, Licek, Zmrhal, Pešta, Bláha, Minář, Augusta, Sláma.

 

1. H. Králové 9 5 4 21:17 14

2. V. MEZIŘÍČÍ 9 5 4 18:21 14

3. Příbram 9 4 5 18:21 13

4. Ervěnice 9 4 5 15:17 13

 

Celkové pořadí extraligy juniorů v sezoně 2011/2012: 1. Volejbal Brno, 2. ČZU Praha, 3. České Budějovice, 4. Zlín, 5. Dukla Liberec, 6. Plzeň, 7. Dansport Praha, 8. Ostrava, 9. Hradec Králové, 10. V. MEZIŘÍČÍ.