Velkomeziříčští hráči měli v uplynulém kole volno.

TJ ŽĎÁR N. S. – TŘEBÍČ 3:0 (21,14,14)

Favorizovaný domácí celek do utkání vstoupil s očekáváním kvalitního střetnutí. Třebíči se sice proti žďárským volejbalistům dlouhodobě nedaří, poslední dobou na sebe ovšem upozornila velice slušnými výkony, za které jí patří průběžná druhá příčka. I díky tomu svěřenci Pavla Veselého vstoupili do zápasu trochu nervózně a nechali soupeře po většinu prvního setu držet krok. Následně však zpřesnili servis a zejména pak obranu na síti, což pohodlně stačilo na diktování tempa hry až do konce prvního duelu.

TJ ŽĎÁR N. S. – TŘEBÍČ 3:0 (9,16,21)

Do druhého utkání domácí volejbalisté nastoupili stoprocentně soustředěni a soupeře z Třebíče v první sadě doslova smetli. I přes to, že další dva sety pak žďárští odehráli, jak mají proti slabším soupeřům ve zvyku, v uvolněném tempu, na konečném výsledku utkání to už nic nezměnilo. I po dalších dvou zápasech tak volejbalisté žďárského TJ ještě neprohráli a se ztrátou pouhého jednoho setu vévodí tabulce skupiny B.

Komentář žďárského trenéra Pavla Veselého mladšího: „Celý tým podal velmi dobrý výkon a soupeře jsme přehráli zejména vynikajícími bloky a dobrým podáním. V útoku jsme až na občasné zaváhání na příjmu předvedli standardní výkon. Opět se však projevilo, že nám dělá trochu potíže odehrát celý zápas v plném nasazení, pokud soupeře jasně přehráváme.“

Sestava Žďáru: Moučka, Kadlec, Hübl, Ťupa, Trojánek, Maša, Kadlec – Novotný, Štourač, Chládek.

KP ŽEN

PELHŘIMOV - TJ ŽĎÁR N. S. 3:1 (23,-18,18,26) a 3:1 (-19,21,21,21).

KP JUNIOREK

TJ ŽĎÁR N. S. – BEDŘICHOV 1:3 (-10,27,-10,-21) a 0:3 (-21,-17,-15)