Pokud Západočeši v hlavním městě vyhrají alespoň 3:2, odehrají nedělní mač na Bouchalkách jen z povinnosti. V opačném případě dojde od 17 hodin na přímou řež o postup. „Jak se k tomu Praha postaví, těžko hodnotit. Vyloženě to závisí na tom, koho bude v první lize více chtít a zda si doma udrží svou čest. Pokud postaví nejlepší hráče, měla by vyhrát. A na to bych si i vsadil," doufá žďárský trenér Petr Veselý.

MFF PRAHA TJ ŽĎÁR N. S. 3:1 (17, 17, -20, 17)

Začátek sobotního utkání Žďáru nevyšel. „Matfyz dokonale využil domácího prostředí. Na rozdíl od soupeře jsme se trápili na příjmu, což se odráželo v útoku. Přes kvalitní blok jsme měli problémy skládat míče, tam se projevila větší vyhranost a kvalita Matfyzu," uvedl Veselý.

Kouč poté přesunul Ondřeje Kadlece z bloku na smeč a byl z toho zisk třetí sady. „Zlepšil se příjem i útok, musím ale přiznat, že Praha trochu polevila. Když set prohrála, zase zabrala a nedala nám šanci. Před dvěma lety hrála extraligu, její hráči jsou na vypjaté zápasy zvyklí," uznal hlavní kouč, jehož klíčový hráč Ondřej Trojánek měl v týdnu střevní problémy. „Jeho výkon nemohl být optimální, podepsalo se to na výkonu družstva," uzavřel.

TJ ŽĎÁR N. S. MFF PRAHA 2:3 (22, -18, -21, 21, -10)

První domácí utkání v kvalifikaci navíc s nejlepším mužstvem zcela zaplnilo Bouchalky. Žďár se pod tlakem fanoušků nerozklepal, ba naopak. „Kluci chtěli lidem dokázat, že volejbal hrát umějí. Soupeř měl trochu problémy s velkou halou, jeho servis nebyl tak razantní jako v Praze," porovnával kouč.

Za stavu 1:1 na sety hráči TJ kráčeli za ziskem třetí sady. Vedli 18:11, ve zbytku setu však zkoprněli. „Tam jsme si začali v hlavách myslet, že bychom mohli vyhrát. Najednou jsme se báli a set jsme ještě prohráli 21:25. Projevila se tam naše nezkušenost," litoval trenér Veselý.

Kdo by však čekal, že se domácí složí definitivně, by byl na omylu. „Za výhru ve 4. setu jsem klukům strašně vděčný. Ukázali, že jsou bojovníci a že nic nedají zadarmo. V tie-breaku už jsme ale na Matfyz neměli," přiznal Petr Veselý.

Diváci: 250. Sestava Žďáru: Barák, Moučka, O. Trojánek, Ťupa, O. Kadlec, Pátek, D. Podhrázký, J. Trojánek, P. Kadlec, Chládek.

Zbývající zápasy kvalifikace o I. ligu: MFF Praha Domažlice (sobota), Žďár n. S. Domažlice (neděle 17.00, hala Bouchalky).

1. MFF Praha 3 2 1 0 0 9:4 8

2. Domažlice 2 1 0 0 1 4:3 3

3. ŽĎÁR N. S. 3 0 0 1 2 3:9 1