Moravskoslezského soupeře smetl z palubovky už po dvou vyhraných setech. Jelikož největší favorit a úřadující mistr z Brna v úvodním kole klopýtl, vyšvihli se velkomeziříčští junioři do čela tabulky.

DHL OSTRAVA – VELKÉ MEZIŘÍČÍ 2:3 a 0:3

Domácí volejbalisté, kteří v loňském ročníku bojovali o záchranu, se sice ujali vedení, ale hostujícímu celku se vzápětí podařilo po přesvědčivě odehrané sadě vyrovnat. Koncovku třetího setu zvládli znovu lépe ostravští hráči.

Potom však přišel parádní koncert velkomeziříčských borců, kteří svému protivníkovi už nic nedovolili a suverénně dobyli první vítězství v sezoně. „Kluci si sice vybrali dvě slabší chvilky v koncovkách, ale jinak hráli jako z partesu. Od čtvrtého setu už na hřišti kralovali, což koneckonců nejlépe dokumentují výsledky setů. Jsem spokojen, start do soutěže se nám povedl,“ řekl trenér Spartaku Zdeněk Pekař.

Velké Meziříčí v neděli vyrazí na půdu dalšího soupeře. Svou formu bude chtít potvrdit na palubovce silného Hradce Králové.

Sety: 23, -19, 25, -18, -5 a -18, -17 -16. Velké Meziříčí: Barák, Šimek, Trojan, Šesták, Kadlec, Málek, Vrána, Novotný, Kliment, Kučera a Veselý.