Už ve středu se rozjel vlek na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí. „Všude na svahu je okolo čtyřiceti centimetrů technického sněhu. Pokud nás nezastihne silná průtrž mračen a teploty se budou držet stále kolem nuly, nevidím důvod, proč by sjezdovka nemohla fungovat i přes svátky,“ řekl Jiří Pálka ze Ski klubu Velké Meziříčí.

Pojede se také na Stědrý den

Dnes bude v Meziříčí vlek v provozu od 15 do 20 hodin. „Od pátku do neděle se pojede od 9 do 20 hodin. Jaká bude provozní doba přes svátky, zatím nevíme. Zájemci se ale vše dozvědí na www.skiklubvm.cz,“ doplnil Jiří Pálka.

Od zítřka bude v provozu první sedačková lanovka na Vysočině na Harusově kopci v Novém Městě.

„Začínáme v pátek v 8 hodin. Na sjezdovce bude ležet kolem padesáti centimetrů technického sněhu. Přes víkend a svátky bude otevřeno od 8 do 21 hodin. Na Štědrý den pojede lanovka nejspíš do 15 hodin,“ uvedl správce sjezdovky Karel Klapač.

Lyžaři a snowboardisté budou moci trávit Vánoce také na sjezdovce v Novém Jimramově. „Počítáme, že bude v provozu od zítřka. Vše záleží na počasí,“ sdělil spoluprovozovatel vleku Petr Chlubna.

Sjezdovky ve Svratce, v Dalečíně a v Karasíně se vyznavačům zimních sportů otevřou v sobotu. „Vlek se rozjede v deset hodin,“ řekl provozovatel sjezdovky v Dalečíně Ivo Doležal.

Vleky ve Svratce a v Karasíně pojedou od 8 hodin. „Na Štědrý den bude sjezdovka v provozu asi do dvou hodin,“ podotkl provozovatel vleku v Karasíně Libor Jedlička.