Hlavní kategorii desetikilometrového závodu, který začíná u mytického patníku číslo 13 v Běchovicích, vyhrál Keňan Hillary Kiptum Kimaiyo, jenž prolétl trať v čase 29:12 min. Mezi ženami byla nejrychlejší Nzisa Wambuaová, taktéž z Keni (33:19).

Českým silničním šampionem se pod modrou oblohou stal, stejně jako loni, novoměstský Petr Vitner (31:20). Někdejší trojnásobný mistr Milan Kocourek špatně rozložil síly a skončil druhý. „Myslel jsem si, že Milan poběží svůj závod nebo se dokonce chytí afrických běžců v čele. Ale okolo třetího kilometru jsem viděl, že je trochu tužší, tak jsem se ho chytl. A když jsem dokázal držet stejné tempo, začal jsem věřit, že ho porazím. Nastoupil jsem mu v hrdlořezském kopci a utekl mu," popsal Vitner průběh jejich vzájemného souboje pro server atletika.cz.

Zklamaného Kocourka porazil o 11 vteřin. „Chtěl jsem se pokusit o kvalitní čas, a tak jsem začal rychle, ale záhy jsem zjistil, že to dnes nepůjde," vysvětloval si propad Kocourek.

Jako čtrnáctý mezi Čechy doběhl Matěj Trávníček, jeho novoměstský kolega Jan Chlubna finišoval na 35. pozici.

Další aspirant na medaili Lukáš Kourek musel legendární podnik kvůli nemoci vynechat, skvěle ho však zastoupila juniorka Hana Homolková, která pro TJ Nové Město na Moravě vybojovala stříbrnou medaili v čase 39:21 a potvrdila, že oddíl z Vysočiny se stává skvělou líhní českého běhu.

Zmiňovaný fakt jen dokresluje sobotní první místo Karla Kulíška na mezistátním utkání žactva ve slovinském Mariboru, kde na trati 3000 metrů přepsal krajské tabulky časem 9:07,80.