Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vítězové turnaje dostali Březejckého medvěda

Velké Meziříčí (OHLÉDNUTÍ) - Od pátku do neděle se hrála v hale 3. ZŠ ve Velkém Meziříčí boccia. Třídenní sportovní klání jednotlivců se spastickým postižením pořádala Tělovýchovná jednota Dětského střediska Březejc pod záštitou České federace Spastic Handicap pro sportovce s centrální poruchou hybnosti.

13.2.2009
SDÍLEJ:

Od pátku do neděle se hrála v hale 3. ZŠ ve Velkém Meziříčí boccia.Foto: Irena Kudílková

V pátek se konala prezentace soutěžících a také nezbytná kontrola. Jako každý sport má i tento přesná pravidla. Vše, i pomůcky, rampy, vozíky, pomocná nebo časová zařízení pro prvoligovou soutěž musí splňovat daná kritéria.

V sobotu v 10 hodin se uskutečnilo slavnostní zahájení OZP Cupu. Svým vystoupením obohatila program taneční skupina Kosatky z Velkého Meziříčí.

Do podvečerních hodin pokračovaly soutěže jednotlivců pod přísným dohledem rozhodčích. „Rozhodčí nejsou zastoupeni v žádné asociaci, jsou to dobrovolníci, kteří se poctivě připravují. Musejí se zúčastnit kursu a být řádně proškoleni,“ uvedla Monika Šlitrová, místopředsedkyně TJ Březejc.

Boccia je obdobou francouzského pétanque. „Podstatou hry je, aby hráč přiblížil co největší počet ze šesti míčků k bílému míčku zvanému jack,“ řekla Monika Šlitrová.

Boccia se hraje v několika kategoriích, BC1 až BC4. Tyto skupiny jsou rozděleny dle stupně tělesného postižení.
Do první skupiny se řadí sportovci se spastickým onemocněním, kteří jsou samostatní ve hře. Pomoc asistenta potřebují pouze pro podávání míčků a v pohybu s vozíkem.

BC2 je skupina s nejlehčí formou postižení. Do ní se řadí spastici samostatní ve hře i v pohybu s vozíkem. Další hráči s označením BC3 potřebují asistenta, který jim nejen podává míče nebo přidržuje pomůcky, jako jsou třeba rampičky, potřebné pro odhod míčků. Současně je zde nezbytná pomoc asistenta pro pohyb hráče v hracím boxu.

Zdravotní třídu s označením BC4 zastupují hráči s nespastickým postižením, lidé po úrazech, kteří jsou samostatní ve hře i v pohybu s vozíkem.

Vozíčkáři hrají srdcem

V neděli ráno začalo semifinále 1. ligy. Všichni s napětím a velkým soustředěním sledovali průběh dalšího hodnocení. Vozíčkáři totiž hrají celým svým srdcem a s obrovským nasazením. Ono totiž není vůbec jednoduché odhadnout směr a sílu hodu tak, aby míček dopadl tam, kam má. Pokud jste někdy hráli pétangue, sami uznáte, že si sportovci s tělesným postižením zaslouží obrovské uznání a obdiv při svých sportovních výkonech.

Večery trávili odpočinkem všichni účastníci OZP Cupu v pěkném prostředí DS Březejc a v Motelu Jestřabec, který upravil pro tuto příležitost ceny za ubytování. „Velký dík patří všem našim sponzorům, kraji Vysočina, motelu Jestřabec, DS Březejc a také Městu Velkému Meziříčí, za jejichž spolupráci moc děkujeme,“ nechala se za pořadatele turnaje slyšet Monika Šlitrová.

Za vítězství medvěd

Vyhlášení vítězů, předání medailí a cen, tentokrát plyšových medvědů, neboť TJ DS Březejc má ve znaku medvěda, se neslo ve slavnostním duchu. Na prvních místech v jednotlivých kategoriích se umístnili: Ivoš Smolík, HSC Velké Meziříčí; Michal Kořínek, Spastic Sport Praha; Vladislava Milková, SK Kociánka Brno a Radek Procházka, TJ Léčebna Košumberk Luže.

Maminka jedné ze soutěžících Lenka Cuřínová týdeníku Vysočina řekla: „Jsme se vším spokojeni, ubytování v Dětském středisku v Březejci je perfektní. Je tam všude bezbariérový přístup, s čímž se nesetkáváme tak často.“ Její dcera Lenka zastupovala v soutěži TJ zdravotně postižených Nola Teplice. Lenka je milá, cílevědomá slečna. Sama si zajistila dvouleté studium na obchodní škole Jedličkova ústavu v Praze a jednou za čtrnáct dní cestuje z Prahy do Olomouce k rodičům.

Ve Velkém Meziříčí v neděli 8. února ve své kategorii BC1 dostala ocenění za 2. místo, a možná se zúčastní letos v červnu mistrovství Evropy v Portugalsku.

Irena Kudílková

13.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Provoz léčebny na Buchtově kopci skončil k poslednímu prosinci 2011, od té doby je prázdná.
4

Kraj se opět pokouší prodat bývalou léčebnu, cena už klesla na 21 milionů

Redaktorka s kameramanem zachycují krásy Vysočiny.
3

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Vysočina – Volební místnosti po celé Vysočině a jejich okolí budou v rámci voleb, které se uskuteční dnes a zítra, tradičně pod drobnohledem policejních strážníků.

V Meziříčí budou lidé v referendu rozhodovat o osudu Náměstí

Velké Meziříčí – Volební místnosti dnes otevírají dveře prvním voličům. Ve Velkém Meziříčí bude hlasovacích uren o něco více než v jiných městech. Spolu s parlamentními volbami se tam totiž uskuteční i místní referendum k otázce rekonstrukce tamního Náměstí a přilehlých ulic. Rozhodl o tom brněnský krajský soud.

Na žďárském pódiu se potkají bratři Ebenové a Robert Křesťan & Druhá tráva

Žďár nad Sázavou - Zajímavý zážitek slibuje hudebním fanouškům dvojkoncert ve žďárském Domě kultury. Vychutnají si tam vzácné setkání - bratrů Ebenových a Roberta Křesťana s Druhou trávou. Koncert se koná ve středu 25. října, začíná v 19 hodin.

Do obecního úřadu vnikl zloděj

Žďársko – Policisté z obvodního oddělení v Novém Městě na Moravě prověřují případ vloupání do obecního úřadu v malé obci na Žďársku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení