NOVÉ VESELÍ – DUKLA PRAHA 23:29

Do utkání vstoupil lépe tým pražské Dukly. Domácí hráči neproměňovali své šance, navíc vytvářeli velké množství technických chyb. V brance hostů podal velmi dobrý výkon brankář Petržala, který házenkářům Nového Veselí vychytal spoustu gólových šancí. Pětiminutová fáze hráčů Sokola bez vstřelené branky pak znamenala ve 22. minutě vedení hostujícího souboru 10:6, poločasové skóre vyznělo pro Duklu dokonce 16:10.

„Nechci se na to vymlouvat, ale v první půli se na nás přece jenom projevil extrémně nahuštěný program, který nyní máme. Dukla samozřejmě také, ale její hráči jsou na účinkování v evropských pohárech zvyklí, kdežto pro nás to byla letos novinka,“ poznamenal trenér Nového Veselí Pavel Hladík.

Po změně stran se domácí hráči snažili výsledek zvrátit, ale znatelná únava z náročného programu byla přesto viditelná. Pražský celek navíc prokázal své zkušenosti, když si dokázal v poklidu své vedení kontrolovat a ani jednou nepřipustil jakoukoliv možnost dramatizace zápasu. Po výhře 29:23 se Dukla posunula na první místo hodně neúplné tabulky, Nové Veselí zůstává třetí.

„Dukla vyhrála zaslouženě, protože měla větší nasazení, prostě víc chtěla. Druhou půli už jsme dokázali remizovat, bohužel jsme si utkání prohráli v prvním poločase. Nezvládli jsme klíčové momenty, kdy jsme neproměnili velkou spoustu střel. Myslím si však, že nám tento zápas dá velkou motivaci do odvety, která asi bude velmi zajímavá,“ domnívá se Pavel Hladík.

Jeho ovečky, které tak nevyužily možnost jít do čela extraligové tabulky, si však příliš neodpočinou. Už ve čtvrtek je, opět v domácí ZDT Aréně, čeká od od 18.30 čtvrtfinále Českého poháru proti taktéž extraligovým Hranicím.

Sestava a branky: Studený, Šimovček – Sekulić 6, Melichar 5, Voika 5/4, Bassomben 2, Dodica 1, Flajsar 1, Kocich 1, Krčál 1, Ptáčník 1, Parolly, Rubáč, Gregorovič, Štohanzl, Veselý. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Vyloučení: 3:7. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (Křístek). Diváci: 300. Poločas: 10:16.

1. Dukla Praha 13 10 0 3 409:328 20

2. Zubří 12 9 2 1 331:288 20

3. NOVÉ VESELÍ 13 9 1 3 343:315 19

4. Plzeň 11 9 0 2 323:266 18

5. Karviná 11 8 1 2 303:266 17

6. Kopřivnice 11 6 1 4 326:303 13

7. Jičín 12 4 1 7 288:325 9

8. Lovosice 11 4 0 7 324:312 8