Dál také drží domácí neporazitelnost ta po víkendu trvá 26 zápasů. Slušnou bilanci bude v sobotu hájit na své palubovce i Nové Veselí, které naposledy prohrálo před vlastními diváky 22. března právě se Strakonicemi (29:30). Zda se svěřencům Pavla Hladíka povede natáhnout šňůru bez porážky na devět i proti druhé Kopřivnici, se ukáže ve šlágru kola od 18 hodin.

STRAKONICE - NOVÉ VESELÍ 29:27

Jihočeši začali dvěma góly Tocksteina a soupeři utekli už na začátku, ve 13. minutě vedli 9:3 a v 16. minutě 10:4. Hráli bez chyb a proměnili většinu šancí. Jenže soupeř se oklepal a začal manko stahovat. Vsítil tři branky v řadě a ve 28. minutě už to bylo jen o gól 13:12. Domácí dali z trháku na 14:12, ale hosté s klaksonem vstřelili gól na 14:13. Strakonice od poloviny prvního dějství neproměnily řadu šancí, což byl důvod, proč bylo skóre těsné.

V koncovce se domácím nedařilo ani na začátku druhého poločasu a soupeř třikrát srovnal, aby ve 37. minutě šel poprvé do vedení trefou Prokeše. Ve 41. minutě navíc Nové Veselí uteklo na rozdíl dvou gólů (18:20).

Jenže Strakoničtí zabrali a třemi góly v řadě znovu otočili (dvakrát se ze sedmičky trefil Mošovský a jednou ze hry Dušek) na 21:20. Ve 49. minutě vedli o dva góly naopak oni, ale Nové Veselí vzápětí vyrovnalo. Jihočeši se znovu utrhli na dvě branky, což platilo až do 57. minuty. Pak předvedl tři vynikající zákroky brankář Jareš, který vychytal střelce hostů, mezi tím ještě domácí trefili brankovou konstrukci.

Do konce chyběla minuta a čtrnáct vteřin, když hosté snížili na 28:27. Ale 34 vteřin před klaksonem dal definitivu domácím Dušek (29:27). Zaplněná hala stála a svým borcům aplaudovala ve stoje, a to ještě hodně dlouho po závěrečném hvizdu.

Nejlepším hráčem zápasu z hostující strany byl vyhlášen pětigólový David Melichar.

Komentář strakonického trenéra Miroslava Vávry: „Hrála se pěkná a rychlá házená na obě strany, bylo to bez technických chyb. Lidem se to muselo líbit. Víc jsme bojovali a soupeře jsme přehrávali v útoku, akorát jsme zase nemohli dát gól. Hodně toho pochytal gólman a něco jsme dali vedle, proto byl stav vyrovnaný. V závěru nás podržel Jakub Jareš. Začátek jsme měli skvělý, ale nejde tak hrát celý zápas."

Komentář novoveselského kouče Pavla Hladíka: „Bylo to hodně vyrovnané utkání. Nechytli jsme začátek, ale pak už jsme byli až do konce lepší. Domácí vyhráli hlavně tím, že mají ve svém středu zkušenější a silovější hráče, vítězství urvali. Rozhodlo spíše štěstí. Nyní nás čeká mimořádně těžký soupeř z Kopřivnice, která má podle mě ještě silnější kádr než Strakonice. Věřím ale, že dokážeme naši domácí neporazitelnost natáhnout."

Sestava a branky: Šimovček, Čekal Melichar 5, Prokeš 5, Kovařík 4, Najman 3, Němec 3, Dolejší 3, Zourek 2, Suchánek 1, K. Hajčman 1/1, Bartůněk, Kazatel, Nedvěd. Vyloučení: 3:3. ŽK: 3:4. Sedmičky: 4/4 1/1. Diváků: 269. Poločas: 14:13.

Další výsledky: Bohunice Olomouc 24:24, Dvůr Králové Jičín B 31:27, Bystřice p. H. Karviná B 33:24, Plzeň B Náchod 28:28, Kopřivnice Chodov 44:19.

1. Strakonice 9 8 1 0 255:225 17

2. Kopřivnice 9 7 2 0 322:238 16

3. NOVÉ VESELÍ 9 6 1 2 250:214 13

4. Bystřice p. H. 9 5 1 3 244:229 11

5. Náchod 9 3 3 3 240:232 9

6. Plzeň B 9 3 3 3 232:244 9

7. Karviná B 9 4 0 5 241:245 8

8. Dv. Králové 9 3 1 5 193:203 7