Ve II. lize se Velkému Meziříčí podařilo na domácí palubovce v derby Vysočiny porazit Havlíčkův Brod, což znamená třetí příčku v tabulce.

I. LIGA

CHODOV – NOVÉ VESELÍ 31:18

Utkání v pražské sportovní hale se odehrávalo v naprosto komorní atmosféře. Tomu odpovídalo i nasazení obou družstev. Vstup do zápasu vyšel lépe Novoveselským, kteří se ujali vedení 5:3. V následujících minutách se hrála vyrovnaná partie, ve které domácí stav utkání nejen srovnali, ale i otočili ve svůj prospěch (10:9). Konec poločasu se házenkářům z Nového Veselí nevydařil a to především po střelecké stránce. Neproměnili totiž dva rychlé protiútoky, což mělo zásadní vliv na další průběh utkání. Proto také poločas prohráli poměrem 10:14.

„Od úvodu utkání jsme se nedokázali dostat do tempa. Přestože jsme vedli, polevili jsme v aktivitě a mysleli jsme, že to půjde samo. To se odrazilo i v efektivitě střelby,“ dodává k prvnímu poločasu asistent trenéra Václav Ťupa.

Druhý poločas žádné změny ve vývoji utkání nepřinesl. Novoveselští se trápili a domácí navyšovali skóre. „Toto utkání se nám bohužel vůbec nevyvedlo. Od 25. minuty jako by na nás hodili deku. Hráli jsme špatně v obraně a v útoku nám chybělo nasazení. Místo kolektivního výkonu jsme hráli individuálně, což soupeř velmi jednoduše bránil,“ dodává k nevydařenému utkání trenér Ladislav Materna.

Branky N. Veselí: Prokeš 2, Pavel Najman 1, Bláha 3, Petr Najman 3, Hajčman 3, Studený 1, Strejček 3, Kazatel 1, Hron 1. Poločas: 10:14.

II. LIGA

V. MEZIŘÍČÍ – H. BROD 29:26

Domácí začali špatně a Brod se brzy ujal vedení. V útoku chyběla přesná koncovka a soupeř dokázal pečlivě připravené akce úspěšně zakončovat. Velkomeziříčští hráči se však postupně začali dostávat do tempa. Zlom v utkání začal v 21. minutě za stavu 9:12. Za mohutného povzbuzování 169 fanoušků a zvuku nového bubnu se podařilo šňůrou čtyř branek dostat do vedení.

I když soupeř ještě stačil v poslední minutě poločasu srovnat, vyhlídky do druhého poločasu byly nadějné.

Ve druhém dějství domácí nasadili osobní obranu na nejlepšího střelce ligy Slámu a podařilo se značně utužit obranu. Když se v 55. minutě podařilo utéct soupeři už na pět branek, mohlo se zdát, že zápas je rozhodnut. Soupeři se ale šňůrou podařilo snížit až na 27:26.

Drama v hale ukončil v poslední minutě Roman Matušík, který přesnou střelou ze spojky zvýšil a následně po vypíchnutém balónu z trháku zvýšil Pavel Kříbala.

I když domácí hráči dokáží na hřišti předvádět přesvědčivější nátlakovou házenou, dokázali větší touhu vyhrát a po utkání sklidili zasloužený potlesk.

Sestava a branky V. Meziříčí: Kotík, Poul – Matušík 7, Večeřa 5, Chlubna 4, Šidlo 3/3, Živčic 3, Raus 2, Petr Kříbala 2, Pavel Kříbala 1, Konečný 1, Kaštan 1, Necid, Stávek. Poločas: 13:13.