Nejlepší střelkyně týmu Eva Vítečková se na výhře 72:70 podílela dvaadvaceti body. „Ani bych neřekla, že by se mi na turnaji zvlášť dařilo, vlastně se mi povedl až tenhle poslední zápas,“ komentovala svá vystoupení žďárská odchovankyně.

Proti Belgii jste necelé tři minuty před koncem prohrávaly o šest bodů. Kde jste našly síly na zvrat?

V závěru jsme dobře bránily, několikrát jsme sebraly míč nejlepší hráčce Wautersové. A v útoku se nám dařilo střelecky.

Dá se říct, že výkony českého týmu na turnaji rostou?

Určitě. V základní skupině jsme sice vyhrávaly vysokým rozdílem, ale pořád jsme to nebyly my. Od zápasu s Litvou už začínáme předvádět svou hru.

Trenér Blažek tvrdil, že porážka s Německem tým poznamenala ještě v úterním duelu s Belgií. Před play off už je všechno zlé zapomenuto?

Teď už na to nemyslíme. Důležité bylo, že jsme se proti Belgii zvedly, i přes nepříznivý vývoj, a zápas dotáhly do vítězného konce.

Do zápasů se úspěšně zapojují i hráčky z lavičky. Například Mokrošová a Elhotová dokážou hru v pravou chvíli rozhýbat. To je určitě trumf pro závěrečné boje.

Markéta (Mokrošová) hrála skvěle už loni na mistrovství světa, jsem ráda, že dostává tolik příležitostí. Kačka Elhotová taky dodá hře energii, a má navíc výhodu, že ji soupeřky neznají, může lecčíms překvapit.

Jak jste trávily den před přesunem do Chieti, kde šampionát vyvrcholí?

Atmosféra po zápase s Belgií byla veselá, prošly jsme se u moře, některé holky se i vykoupaly. Prostě jsme relaxovaly, vládla pohodička.

Která družstva patří podle vývoje turnaje mezi hlavní adepty na titul?

V téhle fázi může každý porazit každého. Ale mezi favority patří na všech turnajích Rusky. Silný tým mají i Španělsko a Francie.