Po středeční výhře 84:70 ve druhém zápase chybí Brňankám jediný krůček ke čtrnáctému titulu v řadě… „Mysleli jsme, že to bude hodně vyrovnané, přece jenom doma na Folimance je USK mnohem silnější, soupeři tam neradi hrají,“ tvrdí brněnská opora a odchovankyně žďárského basketbalu Eva Vítečková.

„Zase nám utekl začátek,“ poukazuje na kámen úrazu Pražanek Markéta Bednářová (Mokrošová) z USK. „Potom to strašně těžko doháníme, na každý bod se hrozně nadřeme,“ dodává druhá reprezentantka basketbalové líhně od řeky Sázavy.

Slova obou kamarádek a spoluhráček z reprezentace ostře kontrastují. A krásně vystihují rozpoložení obou týmů… „Byl to jeden z našich nejlepších výkonů v sezoně,“ libovala si sedmadvacetiletá Vítečková, která k výhře přispěla 14 body.

„Pokazili jsme to ještě víc než první zápas v sobotu,“ netajila zklamání Bednářová. „Ale Brno hrálo fakt krásně, uvolněně,“ uznala.

Přitom se v průběhu sezony zdálo, že by letos mohlo být finále po dlouhých letech mnohem zajímavější. V dlouhodobé části totiž USK dokázal svého brněnského rivala ze čtyř vzájemných zápasů dvakrát porazit.

Na konci ledna dokonce Pražanky nastřílely Bobrovského výběru stovku. Jenže play off zatím živý pramen do stojatých ligových vod nepřineslo. „Možná je to i tím, že nám chybí zraněná hecířka Swin Cashová. A Brno už naopak zase má Žiru (Slovenku Žirkovou – pozn. aut.),“ připomíná osmadvacetiletá trojkařka.

Poslední možnost na zvrat mají Bednářová a spol. v sobotu v Brně. Mistrovské křepčení „Žabin“ může odstartovat už po třetím duelu v hale Rosnička.
„Do Prahy už se vracet nechceme, to je jasné. Ale nesmíme to třetí utkání podcenit a jít do toho stejně jako do těch dvou. Se stoprocentní koncentrací a bojovností…,“ upozorňuje Vítečková, která může přidat do své rozsáhlé sbírky úspěchů další domácí titul. Už desátý…

Na Bednářovou by tak zase zbyla jen stříbrná medaile. „Pochybuji, že si to nechají vzít. Je to velká motivace, když mohou slavit titul doma se svými fanoušky,“ ví dobře. „Musely bychom zahrát výjimečný zápas, abychom sérii ještě vrátily do Prahy,“ dodává zatím očividně zklamaná křídelnice poražených.