Veselí zvládlo přestřelku v Přerově

Nové Veselí, Velké Meziříčí – Prvoligové týmy nezaváhaly. Házenkáři Nového Veselí otočili zápas v posledním Přerově a nadále drží letošní neporazitelnost. O jejich ambicích může výrazně napovědět už tento pátek, v netradičním termínu hostí od 18.30 ambiciózní Strakonice.

24.11.2015

Vítězslav Večeřa naskakuje do zakončení. Sedmigólový příspěvek velkomeziříčské spojky na výhru nestačil a jeho tým se propadl ve II. lize na sedmé místo. Foto: Jaroslav Hugo

Dařilo se i ženám z Velkého Meziříčí. Po nedávné výhře nad posledním Mostem B smetly i předposlední Jindřichův Hradec.

V nepřesvědčivých výkonech na hřištích soupeřů pokračují loňští mistři druhé ligy. Házenkáři Velkého Meziříčí padli venku počtvrté v řadě a vidina obhajoby titulu se jim začíná výrazně vzdalovat.

I. LIGA MUŽŮ

PŘEROV – NOVÉ VESELÍ 36:42

Mladé družstvo trenéra Michaliska zvládlo psychicky náročný výjezd do dosud nulového Přerova. Lídr tabulky šel do vedení, ale od 7. minuty se začal trápit v koncovce. „Zkušeným domácím tam naopak spadlo téměř všechno. Skóre se tahalo, do šancí jsme se dostávali, ale úspěšnost byla špatná. Vyloženě jsme se trápili. Byl to hodně náročný zápas,“ vzpomínal novoveselský kouč Marek Michalisko.

Rozhodující trhák si hosté schovali na poslední desetiminutovku. „Vyhráli jsme ji 8:1. Potvrdilo se, že Přerov s námi nevydrží 60 minut běhat, odpadl a konečně jsme se prosadili,“ oddychl si.

Sestava a branky: Šimovček, Studený – Melichar 12, Zourek 12, Kopáč 5, L. Bartůněk 5, K. Hajčman 4, Palo 1, Přibyl 1, Pavel Najman 1, Suchánek 1, Krčál. Poločas: 19:17.

IVANČICE – V. MEZIŘÍČÍ 28:22

V Ivančicích se často nevyhrává, o čemž se hosté znovu přesvědčili. V 8. kole sice rychle vedli (1:3), ale pak je rozhodčí poslali do čtyř a skóre bylo rázem obrácené. Meziříčským se nedařilo prosadit přes důraznou obranu, která šla místy až za hranici pravidel, na což arbitři nereagovali. Na konci první půle Ivančice odskočily ze stavu 12:8 na 15:8 a osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Po přestávce se hra kouskovala, sudí na obou stranách hojně vylučovali, což plynulosti a kráse hry nepřidalo. Častěji pykali hosté, a tak na obrat pomýšlet nemohli. Třetí porážka v řadě s týmem ze špičky tabulky je odsunula na sedmé místo, navíc odehráli o jeden zápas více než ostatní soupeři.

Házenkáři se pokusí vrátit na vítěznou vlnu v sobotu. Do Velkého Meziříčí zavítá v 17 hodin poslední Kuřim.

Sestava a branky: Kotík, Poul – Matušík 9, Večeřa 7, Lečbych 4/3, Živčic 2, Kaštan, Necid, Kubiš, Babáček. Diváci: 231. Poločas: 15:8.

V. MEZIŘÍČÍ – J. HRADEC 37:26

Domácí rozlučka s rokem 2015 vyšla nováčkovi soutěže na jedničku.

Po počátečním oťukávání zlepšily meziříčské házenkářky obranu, začaly lépe přistupovat ke gólovým spojkám a v ofenzivě se čtyřmi zásahy v řadě utrhly na poločasových 18:13.

Po změně stran se domácí rozhodly zápas co nejrychleji zlomit ve svůj prospěch a první tři góly padly do jindřichohradecké sítě – 21:13. Na začátku 41. minuty Hradec využil chvilkového střeleckého půstu domácích, snížil na 26:22, ale poté neuhlídal meziříčské spojky (31:23) a definitivně ztratil naději na obrat. „Holky je třeba pochválit za bojovnost a dobrou obranu. Teď nás čeká týdenní přestávka a po ní zajíždíme do Olomouce ke svému poslednímu zápasu. Doufáme, že udržíme svoji venkovní neporazitelnost,“ uvedla brankářka Jana Šidlová.

Sestava a branky: Babáčková, Syptáková, Šidlová – Kratochvílová 9, Hegrová 7, I. Závišková 7, Zbožínková 6, Hublová 3, Škrdlová 3, Plachetská 2, Studená, K. Závišková, Homolová. Poločas: 18:13.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 15 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků SKLADNÍK - Žďár nad Sázavou. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Řidičský průkaz sk. B, vysokozdvižný vozík - nutné, řidičský průkaz CE výhodou, časová flexibilita, pečlivost, ochota učit se novým věcem., Požadavky: Praxe ve výrobě 1 rok., PRVNÍ KONTAKT TELEFONICKY. Pracoviště: Holoubek trade s. r. o., Jamská, č.p. 2528, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Hana Holoubková, +420 775 555 830.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 21 000 Kč

Učitelé v oblasti předškolní výchovy UČITEL/KA MATEŘSKÉ ŠKOLY - Dolní Libochová. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: zástup za MD, Podmínkou je vzdělání v oboru předškolní pedagogiky, První kontakt: telef. - 7,00 - 15,00, nebo emailem. Pracoviště: Mateřská škola dolní libochová, příspěvková organizace, 592 53 Strážek. Informace: Jitka Vrubelová, +420 732 889 114.

Výroba - Výroba Seřizovači 18 500 Kč

Seřizovači a obsluha konvenčních fréz frézař. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Požadavky: vyučen, praxe 2 roky, 3 směnný provoz, Popis práce: obsluha a práce na jednotlivých typech fréz ve strojírenském provozu firmy, týden dovolené navíc, závodní stravování, penzijní přípojištění, v případě zájmu volejte p. Škorpíková Jitka, tel.: 566 642 401, e-mail: jitka.skorpikova@zdas.cz. Pracoviště: Žďas, a. s., Strojírenská, č.p. 675, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Jitka Škorpíková, +420 601 131 533.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 15 000 Kč

Učitelé v oblasti předškolní výchovy UČITEL/KA MATEŘSKÉ ŠKOLY - Dolní Heřmanice - zástup za dlouhodobou nemoc. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: *Min vzdělání střední škola. Pracovní poměr na dobu určitou - zástup za dlouhodobou nemoc. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola dolní heřmanice, příspěvková organizace, 594 01 Velké Meziříčí. Informace: Pavla Kamanová, +420 566 547 527.

11

OBRAZEM: Návštěvníci MS v biatlonu navštívili výrobu lyží

PODRUHÉ ČTYŘKA. Fotbalisté Žďáru (vpravo Marek Vomela) podruhé za sebou vysoko prohráli. Po porážce s Jihlavou B nestačili na divizní Teslu Pardubice. Nyní navíc nevstřelili ani gól.

Žďár i Meziříčí ostudně prohrály

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
dnes 12:57

V Rosicích trénují mladí Saudové. Usilují o místo v týmu, který hrál MS

Před měsícem sledovali, jak jejich země zápolí na světovém šampionátu v Rusku, a nyní se snaží zaujmout natolik, aby si jednou pozvánku do seniorského národního týmu vysloužili i oni. V Rosicích na Brněnsku se aktuálně připravuje reprezentace do 23 let ze Saúdské Arábie.

dnes 10:02

Stejskal: Jestli zopakujeme Chorvatsko, o postup mít strach nebudu

/ROZHOVOR/ Přestože byli nováčkem soutěže, počínali si nadmíru zdatně. Fotbalisté Českého Brodu B obsadili v právě skončené sezoně I. A třídy solidní šestou příčku. „Převládá spokojenost, ale nesmíme se uspokojit. Týká se to některých zápasů i tréninků. Ale když slyším jak je to jinde, musím kluky pouze pochválit,“ říká trenér Jindřich Stejskal.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 12:46

Gajić po první trefě v lize: Mám stejně gólů jako brankář Zlámal

Šestasedmdesát zápasů. Tak dlouho čekal srbský stoper Zoran Gajić na první gól v české nejvyšší soutěži. Rodák z Bělehradu se trefil až ve třetí sezoně. „Kluci si ze mě dělali srandu, že mám stejně branek jako brankář Zdeněk Zlámal,“ usmíval se po sobotním duelu jeden ze zlínských hrdinů.

dnes 11:05

Znojemské otestuje exotika, přijede katarské mužstvo Al-Rayyan

S katarským mužstvem Al-Rayyan SC sehrají ve středu druholigoví fotbalisté 1.SC Znojmo FK přátelské utkání. Příležitost mají podle vedení klubu dostat hlavně náhradníci.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

Po českých pažitech se v nejbližší době nezačnou prohánět pouze hráči první nebo druhé ligy. Zkraje srpna totiž startují i divizní fotbalové soutěže – je jich klasicky pět, představí se v nich celkem osmdesát mužstev a hrát se bude o pět vstupenek do České, respektive Moravskoslezské fotbalové ligy. První kola fanoušky přilákají už 4., respektive 11. srpna dopoledne.

Radim Truksa: Loňská sezona se nesmí opakovat

/ROZHOVOR/ Fotbalový trenér Radim Truksa připravuje FK Čáslav na další divizní sezonu. Sám by si ještě rád kopnul do balonu za Vrdy v I. B třídě, ale jak sám řekl, jen proti některým soupeřům.

Juniorka? Mehanović normálně trénuje s týmem, říká Grygera

Dvaadvacet hráčů do pole a tři brankáři. Tolik fotbalistů momentálně čítá kádr Fastavu. Ševci po loňském průvanu letos v létě spíše konsolidovali kabinu.