Na sestupovém místě a v soutěži už je tak může zachránit jen nezájem druholigových mužstev o vyšší soutěž.

Velkému Meziříčí šlo v posledním zápase sezony o vylepšení svojí pošramocené reputace. Náprava se ale nekonala a Bohunice odsunuly svěřence trenéra Vlastimila Vaverky na 9. místo.

I. LIGA

JIČÍN B – NOVÉ VESELÍ 36:33

Úvod se hostům tradičně vydařil (4:6). S přibývajícím časem se však začali dopouštět technických chyb a jako obvykle neproměňovali vyložené šance. Soupeř začal hrát důrazněji a své šance úspěšně zakončoval především z pozice křídel. Díky tomu domácí skóre otočili ve svůj prospěch a poločas vyhráli 20:18.

Stejný obrázek pokračoval i po změně stran. Jičínští ze své důrazné hry nepolevili a zvýšili své vedení až na rozdíl pěti branek. Novoveselští se však nevzdávali a vždy se dotáhli na rozdíl dvou branek. Na víc už ale scházely síly.

Střelecky se v zápase zaskvěl zejména Martin Hajčman, ale ani jeho třináct branek k bodům nepřispělo.„Hrála se velmi rychlá házená, což dokládá počet vstřelených branek. Nepřijeli jsme v plné sestavě a ve druhém poločase nám chyběly potřebné síly ke srovnání výsledku. Hráči ale věděli, oč se hraje a bojovali až do úplného konce,“ řekl trenér Ladislav Materna.

Úterní večerní duel v Karviné (skončil po uzávěrce) se tak dohrával jen z povinnosti.

Branky Nového Veselí: M. Hajčman 13/4, Strejček 8/2, Pav. Najman 4, Smrčka 3, K. Hajčman 2, Bláha 1, Kazatel 1. Poločas: 20:18.

II. LIGA

V. MEZIŘÍČÍ – BOHUNICE 26:34

Vstup do utkání vyšel lépe domácím, kteří lépe bránili a vytvořili si mírné vedení 5:2. Vaverkovi svěřenci se následně ale nevyvarovali několika ztrát míče a soupeř jejich chyby nekompromisně trestal. Bohunickým jakoby narostla křídla a nejen že hru vyrovnali, ale v 18. minutě se ujali vedení 8:7, které do poločasu ještě navýšili na 14:12.

Na začátku druhé půle měli opět více ze hry hosté, kteří až moc snadno překonávali meziříčskou obranu. Domácím v této chvíli přestal fungovat i postupný útok, jenž byl doslova bezzubý a Bohunice si tak vypracovaly rozhodující náskok 15:24.

„Naši hráči už bohužel nenašli sílu vzdorovat. Defenziva nepokrývala střelce Bohunic a v ofenzivě jsme vše řešili příliš individuálně. Kromě Romana Matušíka se téměř nikdo nedokázal prosadit,“ zhodnotil vedoucí mužstva Ladislav Šidlo poslední vystoupení druholigových mužů. Těm v celkovém hodnocení patří až 9. příčka.

Branky Velkého Meziříčí: Matušík 11, Petr Kříbala 4, Strašák 3/1, Konečný 3, Bezděk 2, J. Kaštan 2, M. Kříbala 1. Poločas: 12:14.

JIHOMORAVSKA LIGA

KUŘIM B – V. MEZIŘÍČÍ B 30:26

Branky Velkého Meziříčí B: Babáček 11, Bezděk 7, Strašák 5, Trojan 2, L. Fischer 1. Poločas: 13:11.