KOPŘIVNICE – N. VESELÍ 46:30

Dorostenci Nového Veselí předvedli v Kopřivnici nejhorší výkon sezony. Úvod zápasu ale nezačali špatně, když se ujali vedení 2:0. Několika chybami však nechali domácí vyrovnat na 3:3 a následně otočit stav utkání na 7:4.

V následujících minutách odskočila Kopřivnice až na rozdíl šesti branek, ale Novoveselští zabojovali a šňůrou pěti branek se dostali opět do zápasu. Od 20. minuty to však začalo jít s hostujícím družstvem z kopce.

Obrana prakticky neexistovala a brankáři ve své kleci spíše stínovali. „Takhle jsem své svěřence ještě hrát neviděl. Předvedli velmi špatný a odevzdaný výkon. Je pravdou, že jsme utkání hráli již v 8 hodin ráno, na což nejsme zvyklí, ale vymlouvat se na to nelze. K utkání jsme dorazili už v sobotu, abychom nevstávali příliš brzy, ale i tak to k dobré hře nepomohlo,“ okomentoval katastrofický výkon trenér Nového Veselí Ladislav Materna.

Nové Veselí: R. Bláha 2, Prokeš 3, Daněk 1, P. Najman 10, Klíma 4, Šůstek 5, P. Hron 3, Kazatel 2 Poločas: 21:13.

V. MEZIŘÍČÍ – V. BYSTŘICE 32:22

Domácí, potýkající se v jarní části s úzkým kádrem, začali lépe. Dobrá obrana a rychlé protiútoky jim vynesly pětibrankové vedení.

Soupeř sice v závěru prvního poločasu využil slabší koncentraci Velkomeziříčských, ovšem po změně stran opět důrazná obrana a rychlý přechod do útočné fáze dominovaly nad opatrným výkonem Bystřice.

Právem se tak zrodilo zasloužené vítězství, které posílilo postavení Velkého Meziříčí na čelních příčkách průběžné tabulky.

Velké Meziříčí: Kotík - Fischer 7/2, Večeřa 5, J. Kaštan 5, Rosa 5, Konečný 4, Ma. Kříbala 2, Strašák 2, Necid 2. Poločas: 17:13.