V Bohunicích padl se svým týmem 21:20 a natáhl šňůru stejně vysokých porážek na pět zápasů v řadě. „Sehráli jsme dobré utkání, ale naše sestava je již tak řídká, že na zápas byli nominováni i tři dorostenci. Střetnutí mělo vysoké tempo a naše taktika eliminovat hru spojek soupeře vysunutou obranou byla dlouho úspěšná. Bohužel jsme v závěru dvakrát chybovali a výsledkem je opět smolná prohra o jednu branku," zdůvodnil Hladík.

Báječně rozjetá sezona, kterou prvoligový mančaft načal třemi výhrami, se tak rázem mění v noční můru. Aspirant na medaile, jenž tajně pokukoval po nejvyšším stupínku, je rázem třetí od konce na sestupové pozici. „Jsme ve složité situaci, když díky absencím hráčů sotva poskládáme tým. I přesto se kluci semknou a celý zápas odehrají dle jejich současných možností. Věřím, že pokud si toto nasazení udržíme a budeme mít trošku toho sportovního štěstíčka, které se k nám zatím obrací zády, budeme bodovat i v této mladé sestavě," přál si.

Hodit vše za hlavu budou moci jeho svěřenci netradičně už v sobotu od 18 hodin. Do Nového Veselí zavítá jen o bod lepší rezerva Jičína, jejíž extraligový A-tým hraje ve stejnou dobu v Kopřivnici. Vrcholu dne budou předcházet utkání nejvyšší dorostenecké soutěže.

O body se bude ve stejný den prát i druholigové Velké Meziříčí, jež doma v 17 hodin přivítá Prostějov.

I. LIGA MUŽŮ

BOHUNICE NOVÉ VESELÍ 21:20

Sestava a branky Nového Veselí: Čekal, Šimovček Pavel Najman 8, Melichar 5/2, Štikar 3, Smrčka 2, Kovařík 1,Roman Bláha 1, Prokeš, Karel Hajčman, Kazatel, Hricišon, Dolejší, V. Klíma. Diváci: 180. Poločas: 11:12.

II. LIGA MUŽŮ

KOSTELEC N. H. V. MEZIŘÍČÍ 20:17

Sestava a branky Velkého Meziříčí: Kotík, Poul Matušík 4, Večeřa 4, Trojan 4/1, Kubiš 3, Hron 1, Živčic 1, Konečný, Necid, Lečbych, Pavliš, Kaštan. Diváci: 70. Poločas: 9:4.