Skvělá zpráva přilétla do Velkého Meziříčí. Tamní házenkáři venku vyzráli na třetí Juliánov a nadále drží pozici lídra druhé ligy. V sobotu vyzvou v 17 hodin předposlední Kuřim a na dálku budou určitě sledovat i počínání o bod druhých Ivančic, které si to rozdají s bronzovým Juliánovem.

BOHUNICE – NOVÉ VESELÍ 26:25

Sestupem ohrožené Bohunice od začátku ukazovaly, že body nehodlají odevzdat. V útoku hrály podle zajeté šablony, s níž si Nové Veselí příliš nevědělo rady. Když už ubránilo pivota, ztrestala je jedna z domácích spojek. Obě družstva se tak neustále střídala ve vedení a maximálně si vybudovala dvoubrankový náskok. Minutu před koncem Veselí snížilo na 25:24, ale další útok Bohunic neubránilo, a tak mu byl gól z posledních vteřin k ničemu. „Zápas byl podobný jako v Plzni, soupeř hrál hodně na pivota nebo střílel ze spojek. Tentokrát jsme to ale nedokázali ubránit,“ mrzelo trenéra Františka Bělíka. „Vyhrát se tady dalo, protože si myslím, že Plzeň byla určitě kvalitnější,“ uzavřel.

Sestava a branky: Šimovček, Čekal – Melichar 8, Najman 6, Dolejší 5, Bartůněk 2, Němec 2, Štohanzl 1, Prokeš 1, Veselý, Kazatel, Zourek, Nedvěd. Poločas: 12:12.

JULIÁNOV – V. MEZIŘÍČÍ 24:28

Důležitý zápas o první místo začali lépe domácí, kteří se více tlačili na brankoviště. Meziříčí se drželo na dostřel hlavně zásluhou dobrých kombinací s přesným zakončením spojek a v ofenzivně hluché pasáži ho podržel gólman Libor Kotík. Tři minuty před pauzou se obraz hry změnil. „Překlopili jsme skóre v náš prospěch a nebýt neproměněné vyložené šance, mohl být náskok v poločase ještě vyšší,“ řekl trenér Vlastimil Vaverka, jehož tým šel do kabiny spokojenější (12:14).

Ve druhé půli se radoval jako první Juliánov, ale pak začali úřadovat zejména hostující střelci, kteří se prosazovali ze všech postů. Za stavu 15:21 si Brňané vybrali oddechový čas, po němž snížili na rozdíl čtyř branek. „Přežili jsme pak několik přísných oslabení a zodpovědným výkonem dovedli utkání do poklidného konce. Celkově musím říct, že jsme podali dobrý výkon. Brankář nám zachytal, všichni hráči v poli dali gól. S výkonem družstva jsem spokojený,“ chválil Vaverka.

Sestava a branky: Kotík, Poul– Matušík 8, Večeřa 6, Pavliš 2, Bezděk 2, Živčic 2, Babáček 2, Kaštan 2, Necid 1, Strašák 1/1, Kubiš 1, P. Kříbala 1. Poločas: 12:14.

1. V. MEZIŘÍČÍ 13 10 1 2 378:334 21

2. Ivančice 13 10 0 3 357:297 20

3. Juliánov 13 8 2 3 382:346 18

4. Hustopeče 13 6 2 5 380:345 14

5. Prostějov 13 5 4 4 379:368 14

6. Napajedla 13 6 1 6 404:384 13

7. Maloměřice 13 6 0 7 362:359 12

8. Brno B 13 6 0 7 413:415 12