NOVÉ VESELÍ – SCM ZUBŘÍ 25:26

Tři stovky diváků v novoveselské hale sledovalo zápas vynikající kvality. „Na pojetí hry bylo vidět, že se utkala družstva z vrchních pater tabulky, která preferují dynamickou útočnou házenou. Obě družstva předváděla kombinační akce zakončené střelbou spojek nebo střelbou pivota. Nebylo nouze ani o rychlé protiútoky,“ popisoval mluvčí Nového Veselí Miroslav Chlubna.

Utkání bylo od úvodních minut naprosto vyrovnané, když se obě družstva střídala ve vedení, maximálně však o jednu branku. Duel se rozhodoval ve 21. minutě druhé půle, za stavu 22:21 pro Zubří.

Rozhodčí proti domácím odpískal přísný sedmimetrový hod, který hosté proměnili a vzápětí zvýšili na rozdíl tří branek. Novoveselští bojovali a podařilo se jim snížit na jedinou branku. Jenže následný brejk nevyužili a soupeř odskočil opět na rozdíl dvou branek. V poslední minutě už domácí pouze korigovali na konečných 25:26.

„Diváci si museli přijít na své. Z mého pohledu to byl náš nejlepší výkon v této sezoně. Soupeř byl velmi silný, jen škoda, že jsme utkání nedotáhli do vítězného konce. Na prohře nesu vinu i já, jedním špatným střídáním v posledních deseti minutách utkání,“ uvedl novoveselský trenér Václav Ťupa.

Nové Veselí: Kupa 3, Petr Najman 4, M. Studený 4, T. Studený 4, Strejček 5, Veselý 2, M. Hajčman 1, Leoš Smrčka 2. Poločas: 14:14.

V. MEZIŘÍČÍ – D. CEREKEV 39:27

Domácí začali utkání nevýrazně, chybami a nepřesnostmi přenechali aktivitu soupeři. Ten dokázal efektivně využívat časté mezery v defenzivě a po první čtvrthodině hry zaslouženě vedl tříbrankovým rozdílem (0:3, 5:8).

Následné změny v sestavě vnesly do hry pozitivní prvky. Rázem se začal dařit rychlý protiútok a skóre se začalo v meziříčský prospěch. V koncovce prvního dějství už byli domácí na koni a dokázali zvýšit až na pětibrankový rozdíl v poločase.

Zdařilá útočná hra Velkomezižříčských pokračovala i po přestávce a brankový odstup se rychle zvyšoval (21:15, 26:18, 30:21, 34:23). S přibývajícími minutami už Dolní Cerekev herně totálně odpadla a domácí házenkáři ve zbylých minutách jednoznačně dominovali.

Velké Meziříčí: Stoklasa, Kotík - Večeřa 9, Fischer 8/3, Ma. Kříbala 6, Živčic 4, Chlubna 3, Šidlo 3, Konečný 3, J. Kaštan 2, Necid 1, P. Kaštan. Poločas: 18:13.