KYJOV ŽĎÁR B 84:54

V sobotním utkání na půdě nováčka soutěže z Kyjova hned od prvních minut ztráceli a jednu chvíli na tabuli svítilo dokonce hrůzné skóre 18:2. To se sice zásluhou několika proměněných tříbodových hodů podařilo hostujícím hráčům mírně korigovat, byli to však domácí, kteří diktovali tempo zápasu.

Po změně stran to chvíli vypadalo, že svěřencům Rostislava Veselého někdo nalil druhou mízu do žil. V nastoleném tempu však i díky pouhým třem hráčům na střídačce nedokázali vydržet déle než několik málo minut a zbytek zápasu tak spíše pouze dohrávali.

Body Žďáru: Hedvičák 19, Lukáš 12, Veselý 10, Fiala 7, Srb 2, Růžička 2, Freiwald 1, Melichar 1.

BABICE ŽĎÁR B 92:76

Nedělním soupeřem žďárského béčka bylo mužstvo Babic, které v posledních utkáních předvádělo obstojné výkony. Hosté odhodláni nezopakovat sobotní debakl od úvodních minut drželi krok a na konci první čtvrtiny dokonce o čtyři body vedli. Toto vedení jim do poločasu sice nevydrželo, stále však předváděli pohledný basket plný bojovnosti a chuti zvítězit.

Do druhého poločasu vstupovali s mírným náskokem domácí hráči, kteří nekompromisně trestali přibývající chyby žďárských basketbalistů. A když na konečném výsledku nic nezměnila ani zónová obrana, bylo rozhodnuto.

Žďár opět potvrdil, že zápasy na palubovkách soupeřů mu v této sezoně vůbec nevyhovují. „Je nejvyšší čas tento nelichotivý trend změnit,“ je si vědom kouč Rostislav Veselý mladší.

Body Žďáru: Růžička 22, Hedvičák 19, Srb 13, Freiwald 12, Melichar 4, Veselý 3, Fiala 2, Lukáš 1. (fre)