Oba nadějní hráči si úspěšně vedli v první lize staršího dorostu, ve které Jakub Bezděk v průběhu podzimní části nastřílel 14 branek a Lukáš Horký během celé sezony zatížil konto věkově starších protihráčů 24 brankami, ve své věkové kategorii mu pak patří mezi nejlepšími střelci soutěže mladšího dorostu celkové 5. místo za 137 branek.

Zlaté medaile společně patří celku staršího dorostu HC Zubří, který se v průběhu prvoligové soutěže 2007-2008 vyvaroval větších zaváhání a s pětibodovým náskokem si již dvě kola před koncem dlouhodobé soutěže zajistil titul Mistra ČR.

Třešničkou na dortu v kariéře sedmnáctiletého Lukáše Horkého je zisk mistrovského titulu pro rok 2008 v kategorii mladšího dorostu a zejména ocenění pro kanonýra závěrečného turnaje.

Souboj čtyř nejlepších celků z české a moravské skupiny se na přelomu května a června konal v baště chlapecké mládežnické házené - HC Zubří. Tam v domácím prostředí nezaváhali házenkáři HC Zubří, kteří bez ztráty bodu a jasným rozdílem porazili všechny svoje soupeře na turnaji.

Nejvyrovnanější byl duel s Karvinou. Rozhodujícím okamžikem pro vývoj střetnutí byla červená karta pro nejlepšího hráče hostí i celého turnaje Libora Hanische, a Zubří nakonec zvítězilo poměrně vysoko 38:31. Na druhém místě se nakonec umístila Karviná, bronzové medaile získali hráči Jičína.

Nejlepší hráč: Libor Hanisch (Karviná) Nejlepší brankář: Martin Podzimek (Jičín) Nejlepší střelec: Lukáš Horký (Zubří) (záv)

Vincenc Záviška