II. KOLO ČESKÉHO POHÁRU

NOVÉ VESELÍ – LITOVEL 28:22

Novoveselští nastoupili do utkání s agresivní obranou, která dělala soupeři značné problémy. Výborně bránili jak individuální, tak i kombinační akce. Pokud se soupeř dostal ke střelbě, v mnoha případech je pochytal brankář Fiala.

Z kvalitní defenzivy pak házenkáři Nového Veselí vyráželi do rychlých protiútoků a díky bezchybné střelbě vedli v 15té minutě 8:3. Pěti až šestibrankový náskok si pak udrželi až do konce prvního poločasu.

Ve druhém dějství výborná hra domácích pokračovala a svůj náskok zvýšili až na rozdíl osmi branek (20:12). V následujících minutách hosté vysunuli osobní obranu ke střední novoveselské spojce a tím jejich útočnou aktivitu částečně eliminovali. I přesto si házenkáři z Vysočiny udrželi do konce utkání dostatečný náskok a s přehledem zvítězili nad prvoligovým týmem Tatranu Litovel 28:22. „Základem našeho útoku byla vynikající obrana. Důrazné spojky hostí jsem k ničemu nepustili. Bránili jsme výborně pozičně.

Pochvalu zaslouží i brankář Fiala. Jsem rád, že jsme zvítězili a postoupili do dalšího kola, kde nás pravděpodobně čeká další kvalitní prvoligové družstvo,“ dodává trenér Nového Veselí Václav Ťupa.

Branky N. Veselí: Najman 3, Hron 5, Studený 2, Smrčka 4, Smrčka 4, Hajčman 4. Poločas: 17:11.

II. KOLO ČESKÉHO POHÁRU ŽEN

V. MEZIŘÍČÍ - OTROKOVICE 40:41 PO 2 PRODLOUŽENÍ

Konečně kompletní domácí celek vstoupil do pohárového utkání s vervou. Herně zkušený a ostřílený tým prvoligových Otrokovic, však předčil naši úvodní aktivitu nápaditou rozehrávkou, kterou dokázal nacházet skuliny v naší obranné hře. Jeho účelná hra na brankovišti, zvláště přes post pivota, mu vynesla čtyři po sobě jdoucí výhody sedmimetrových hodů. Ty oproti domácím dokázaly Otrokovické stoprocentně proměnit a po deseti minutách byl na ukazateli stav 2:5.

Změna na postu brankářky a zejména zlepšená spolupráce spojek a levého křídla vrátila domácí hráčky zpět do hry a znamenala otočení nepříznivého poměru. V závěrečné fázi prvního poločasu „hanebně promarnily“ Velkomeziříčské řadu vyložených brankových příležitostí, naopak soupeř trpělivou hrou se znovu dostal do nejtěsnějšího vedení.

Po změně stran měly soupeřky více ze hry, když neměly větší problém se gólově prosazovat ze všech herních postů. Velmi dobrou útočnou hrou si udržovaly i vícególový náskok (17:19, 20:25, 26:29).

Závěrečná snaha domácích přinesla přesné trefy z rukou kanonýrek Jarmily Hrůzové, Hany Hublové a během minuty bylo vyrovnáno. Dle pohárových pravidel došlo k prodloužení hrací doby dvakrát pět minut. V této části měly domácí hráčky brankově navrch a ještě deset sekund před závěrečným signálem byly naše hráčky jednou nohou ve čtvrtfinále, když měly v držení míč a to dokonce na soupeřově polovině.

Nepochopitelný zkrat v domácích barvách, následně využitý brejk Otrokovických znamenal pak současně se zvukem sirény i srovnání brankového poměru a další nastavení hrací doby.

Dramatické rozuzlení tak spělo ke druhému prodloužení, v němž využily soupeřky efektivně výhodu přesilové hry a tříbrankový náskok už na rozdíl od našich zkušeně pohlídaly..

Hrály: Zelníčková, Lavická – Hrůzová (17/2), Hublová (9), Chlubnová (5), Plachetská (3/2), Hammerová (2), Mejzlíková (2), Vidláková (1), Hladíková (1), Svobodová, Svobodová, Fischerová. Poločas: 13:14.