PKS OKNA ŽĎÁR N. S. – SOKOL HOLICE 1:6

V dalším kole druhé nohejbalové ligy zavítal do Žďáru nad Sázavou velký favorit a lídr celé soutěže a hlavní aspirant na postup, tým TJ Sokol Holice. Jeho hlavními oporami jsou čeští reprezentanti Jakub Mrákava a Pavel Kop. Loni do tohoto týmu odešli i tři hráči PKS okna, konkrétně Martin Krátký, Martin Červinka a Milan Paul. Z těchto důvodů mělo utkání logicky také patřičný náboj.

V prvním utkání dvojic se domácí Brychta s Kysilkou spíše hledali, takže hráči soupeře si utkání pohlídali a s přehledem zvítězili ve dvou setech. Lídr tabulky se tak ujal vedení 1:0. Ve dvojici druhé to byl bratrovražedný boj, David Nejedlý se Šoupalem se totiž postavili proti svým ještě vloni spoluhráčům Krátkému a Paulovi. Tento zápas byl velice vyrovnaný a musel rozhodovat až poslední míč. Za stavu 9:9 ve třetím setu, jej hráči PKS okna nakonec urvali pro sebe a vyrovnali skóre zápasu.

Poté přišly na řadu trojice. V té první Löffler s Voldřichem a Brychtou padli v koncovkách obou setů, druhá ve složení Kysilka, David Nejedlý a Šoupal hrála daleko vyrovnaněji a dostala se až do třetího setu, ale jeho závěr zkušenější hosté přetavili do vítězné tečky – 1:3.

Také střední pasáž celého utkání získali opět hosté z východních Čech, nejprve třetí dvojici a po něm i singl, čímž si vybudovali více než komfortní náskok 5:1. V první odvetě trojic Löffler s Voldřichem a Brychtou ztratili jednoznačně první set, druhý však získali tím nejtěsnějším možným poměrem. Došlo tak na rozhodující třetí sadu, v ní však hosté notně přišlápli na plyn a nakonec tak žďárský celek PKS okna porazili jasně 6:1.

„Přestože jsme utkání s vysoce favorizovaným soupeřem prohráli, v žádném případě jsme jej nevypustili a bojovali až do konce. Ve třech dílčích zápasech jsme se dostali až do koncovky třetího setu. Škoda, že jsme získali jenom jeden z nich, mohli jsme utkání protáhnout a celkový stav alespoň trochu korigovat,“ zhodnotil zápas trenér Žďáru Milan Pivnička

V dalším kole zajíždí žďárští nohejbalisté tuto sobotu na půdu předposledního Zbečníku.

Sestava PKS okna Žďár n. S.: D. Nejedlý, L. Nejedlý, Šoupal, Kysilka, Brychta, Voldřich, Komínek, Löffler. Diváci: 50.

Další výsledky 10. kola II. ligy mužů – skupiny B: Čelákovice B – Ivanovice 6:2, Vsetín – Zbečník 6:1.

 1. Holice 9 9 0 0 54:6 18
 2. Vsetín 8 6 0 2 35:23 12
 3. Čelákovice B 10 6 0 4 36:34 12
 4. Holubice 10 3 2 5 33:46 8
 5. ŽĎÁR N. S. 9 1 4 4 32:45 6
 6. Zbečník 9 2 1 6 22:33 3
 7. Ivanovice n. H. 9 1 1 7 24:49 3