V posledním individuálním závodě juniorů na světovém šampionátu čeští reprezentanti vylepšili své dosavadní výkony. Vlastimil Vávra skončil čtrnáctý, což je nejlepší český výsledek v Novém Městě, navíc si připsal pouze tři nepřesné střely, což je rovněž české maximum. „Nejlepší český výsledek to sice je, ale důvod ke spokojenosti přesto nemám,“ mračil se po závodě Vávra. „Čekali jsme alespoň jedno umístění do osmého místa,“ vysvětlil.

Konečně nuly

Reprezentanti se tentokráte tolik nepotýkali se střelbou. Vávra měl dvě položky čisté, jednu nulu si připsali i Krčmář a Janoušek. „Měl jsem dost blízko k nule i při první stojce. Sice jsem měl nakonec dvojku, ale tam to bylo tak blízko, že jsem se divil, jak to, že to nepadlo. Tím jsem byl trošku rozhořčen, ale druhá nula a jednička na poslední střelbě byly dobré výsledky,“ zhodnotil svoji střelbu Vávra.

Na mizernou střelbu tentokráte doplatil rakouský biatlonista. Bernhard Leitinger byl od začátku závodu jasným lídrem závodu a jel si pro titul světového šampióna. Na poslední střelbě ale čtyřikrát minul a bylo po nadějích. Ze zlata se nakonec radoval Francouz Simon Desthieux.

Francouzský biatlonista se v Novém Městě pravidelně zlepšoval. Ve sprintu byl sedmý, ve stíhačce doběhl pátý, včera si dojel pro titul. „Jsem překvapený, ale šťastný. Po dvou chybách na střelnici jsem v takový úspěch nevěřil,“ přiznal po závodě Desthieux.

Suverénní Italka

Juniorky na své kolegy výkonem příliš nenavázaly. Vítková a Šlechtová měly sice na jedné položce nulu, ale do první dvacítky nenakoukla ani jediná Češka. „Cítila jsem se už trošku unavená,“ přiznala v cíli nejlepší Češka čtyřiadvacátá Monika Vítková. „Se svým výkonem jsem ale celkem spokojená, i když mě mrzí, že to nebyla dvacítka,“ povzdechla si.

Ani ve třetím novoměstském závodě nenašla přemožitelku Dorothea Wiererová. Velmi slušně střílela, a především excelentně běžela. Druhá Ruska Galičová i třetí Francouzka Vigneronová měly jen jeden nepřesný zásah, ale na italský expres prostě neměly. „Na Nové Město budu vzpomínat ráda,“ culila se na tiskové konferenci Wiererová. „Doufám, že se mi tady bude stejně dařit za dva roky,“ dodala v dobré náladě.

Poté však už vážněji připustila, že měla ze závodu trochu obavy. „Cítila jsem se hodně unavená a snažila jsem se soustředit hlavně na střelbu. To se vyplatilo, i když jsem udělala dvě chyby,“ oddechla si Wiererová.