Přesto se s koučem velkomeziříčského mužstva o neúspěchu bavit nemůžete, protože jeho družinu během sezony opustili dva klíčoví hráči a Vaverka neměl pohromadě nejsilnější sestavu: „Okolnosti nás donutily změnit předsezonní cíle. Nyní musím říct, že jsme s ročníkem 2010/2011 lehce spokojení.“

Před začátkem sezony jste pomýšleli na umístění v první čtyřce. Po podzimu jste byli osmí a jaro vás poslalo až na deváté místo. Jak hodnotíte uplynulý ročník?
Ze začátku sezony jsme určitě pomýšleli na lepší umístění v tabulce, ale vlivem okolností a rozhodnutí, které jsme učinili, tak musím říct, že jsme se sezonou lehce spokojeni.

Jaká rozhodnutí máte na mysli?
Po podzimní části, kdy jsme doma mimo jiné porazili po velmi dobrém výkonu dnes již postupující Zlín, jsme měli dostatek bodů na zajištění záchrany v letošní vyrovnané soutěži. V této době nás oslovil extraligový klub Házená Brno, zda by se k již hostující spojce Vítězslavu Večeřovi nepřipojil i křídelník Radim Fischer. Oba hráči jsou naše opory a patří do základní sestavy mužstva. Museli jsme se proto rozhodnout, jak se k této výzvě postavíme. A protože bylo družstvo bodově zajištěné, rozhodli jsme se dát jim prostor a možnost nastupovat v nejvyšší české lize.

Dnes už můžete hodnotit. Udělali jste správné rozhodnutí?
Určitě se to vyplatilo. Oba hráči se postupně vypracovali do základní šestky Brna. Tamní trenér Mysbach oba kluky velice chválil za předvedenou hru. Například Víťa nasázel Dukle Praha sedm branek a třeba proti Frýdku-Místku jich bylo dokonce deset.

Jak jste se s jejich odchodem vypořádali?
Pro nás to znamenalo najít v průběhu sezony za oba hráče náhradu. K dispozici máme pouze vlastní zdroje z dorostu, a tak dostal hodně prostoru talentovaný Pavel Strašák, jenž nastupoval na spojce. Na hřiště se dostali i další kluci, kteří doposud neměli tolik příležitostí se ukázat.

Na jaře jste vyhráli čtyři zápasy. Odpovídalo to možnostem kádru?
Je jasné, že dorostenci nemohli plnohodnotně nahradit dnes už extraligové hráče. Výsledkem bylo několik hodně těsných porážek, při kterých jsme ztratili body, které by nám v tabulce pomohli k lepšímu konečnému postavení.

Nejlepší týmy jste často dokázali potrápit, ale body nepřicházeli. Čím si to vysvětlujete?
Špičku druholigové tabulky obsadila družstva s daleko větším věkovým průměrem, která nemají tolik dojíždějících studentů, což nám značně komplikuje tréninkovou přípravu. Zde zkrátka musíme ještě nějaký ten rok počkat. Jedince na velmi dobré výkonnostní úrovni máme a já věřím, že družstvo časem uzraje.

V zápasech jste často dostávali červené karty a vykartovaní hráči pak chyběli v důležité koncovce…
Házená je velice emotivní sport. Červená karta občas padne. Zde ale musím uznat, že některé karty byly po herní nedisciplinovanosti jednotlivců. Příští sezonu se budeme snažit těmto věcem předejít.

Nemohl jsem si nevšimnout, že vaše výsledky mají v posledních letech sestupnou tendenci. Víte proč?
Naše družstvo od postupu do II. ligy bojovalo pokaždé o záchranu. Zlom nastal v době, kdy se do mužů zapojil tým dorostu z ročníku 1989/90, který patřil mezi naše nejlepší. Dokud byli dorostenci na středních školách, měli možnost trénovat čtyřikrát až pětkrát týdně. Mezi muže navíc přinesli bezstarostnou herní eufórii, která nás vynesla do horní poloviny tabulky. Postupně docházelo k odchodu několika zkušených hráčů a byla řada na těch mladších, aby převzali zodpovědnost za družstvo. A ta jim někdy svazovala ruce. Já ale doufám, že se to bude postupným získáváním herní praxe lepšit.

Dojde přes léto k nějakým změnám v kádru?
Deset dní po skončení soutěže je ještě brzo něco říkat. Naší prioritou bude zabudovat do kádru další mladé hráče. Teď se jeví, že asi tři by se mohli pokusit probojovat do áčka. Důležitou otázkou je, zda bude v aktivní kariéře pokračovat tahoun Tomáš Chlubna a to, jak se dohodneme s Brnem na dalším hostování dvojice Večeřa, Fischer.