Se základní částí letošního extraligového ročníku se házenkáři Nového Veselí nerozloučili nejlépe. Po prohře 24:27 na palubovce Lovosic tak zůstali vězet na šestém místě tabulky.

Svým způsobem si mohli svého soupeře pro čtvrtfinále play-off vybrat. Výhra by znamenala posun na páté místo a soupeře v podobě Dukly Praha. Jakýkoliv jiný výsledek pak setrvání na šesté pozici a jako protivník ve čtvrtfinále play-off celek Zubří.

Na jaře už se fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) nebudou moci opřít o útočné duo Kučera – Žila. Dokážou je adekvátně nahradit?
Brod přes zimu ztratil útočné opory. Šance pro ostatní, tvrdí předseda Slovanu

Stalo se to druhé. „Chyběl mi od nás větší zápal. Pořádný konflikt, vyhrocenost v soubojích, větší agresivita, kolikrát i za hranou slušnosti,“ zmínil největší problém sobotního duelu kouč Nového Veselí Peter Kostka.

Jeho ovečky trošku dojely na až příliš vysoké tempo. „Hru musíme umět zastavit nebo aspoň zpomalit. Zvlášť, pokud hrajeme desátý zápas za tak krátký čas,“ poznamenal.

V první půli se celku z Vysočiny dařilo střelecky, sedmnáct branek však také inkasovalo. Po změně stran už se ale prosadilo pouze sedmkrát. „Zkoušel jsem všechno možné, ale už to nešlo,“ postýskl si lodivod Sokola.

Podobným jevem úvodních dvou kol MSFL z pohledu fotbalistů Nového Města (v tmavém) a juniorky FC Vysočina byl malý, nebo dokonce žádný bodový zisk.
Start třetí ligy pro fotbalové kluby z Vysočiny? Spokojenost, ale také rozpaky

Nyní už myslí na vyřazovací část. „Jdeme dál, na play-off se všichni těšíme a na Zubří se kvalitně připravíme,“ zdůraznil.

První dva zápasy série hrané na tři výhry se odehrají poslední březnový víkend na palubovce mužstva z Valašska. Do Veselí se série přesune o týden později.