Již 10. ročník se uskutečnil v sobotu ve 4. ZŠ ve Žďáře nad Sázavou. Zúčastnilo se jej devatenáct hráčů a hráček všech věkových kategorií.

Záležitost pár hráčů

Turnaj, který letos oslavil kulatiny, začínal před deseti lety jako soukromá záležitost čtyř až šesti hráčů a odehrával se po bytech. „Od roku 2003 se turnaj hraje jako součást soutěží pořádaných Regionálním sdružením mládeže pro stolní hokej a stolní kopanou Vysočina,“ vysvětlil jeden z pořadatelů Tomáš Vítámvás.

Historicky nejvíce vítězství získal Karel Vítámvás. Letošním vítězem se stal podruhé za sebou Rudolf Martinčič, který je zároveň čtvrtým vítězem Vánočního turnaje v historii. Na druhém místě skončil Jakub Martinčič a na místě třetím Tomáš Vítámvás.

Z žen byla nejlepší Marcela Kabrdová, v žácích (na celkově čtvrtém místě a letos 3 třetí na mistrovství republik), Michal Martinčič a v mladších žácích (letos druhý na mistrovství republiky) Ondřej Toman.

Hráči ze školních kroužků i příležitostní účastníci si zde navíc připsali další body do celoroční soutěže Calder Cup. Ta je vyhlašována pro příležitostné hráče šprtce. Další body do Calder Cupu lze získat na žákovském turnaji již 11. ledna, nebo na druhém Turnaji Calder Cupu 17. ledna. Oba turnaje se uskuteční opět na 4. Základní škole ve Žďáře nad Sázavou. Podrobnosti najdete na www.bhlzdar-sprtec.wz.cz.