Začátek rozhodujícího duelu byl poměrně vyrovnaný, v 11. minutě svítilo na tabuli nerozhodné skóre 7:7. Druhá část první půle však vyzněla pro domácí celek poměrem 10:0!

Měli doma více sil

„Zkraje bylo utkání hodně nervózní, protože si oba týmy uvědomovaly, o co se hraje. My jsme ale za stavu 7:7 dali rychle tři branky po sobě, což Strakonice zlomilo, v poločase tak bylo hotovo. Sklidili jsme naši celoroční práci, byl to výborný výkon, začínají fungovat věci, které po hráčích chceme, převýšili jsme hosty i fyzicky. Měli jsme více sil, což se postupně v průběhu zápasu projevilo. Byl to pro nás přímý souboj s týmem, který je poslední, tím pádem byl obrovský tlak, abychom už to měli za sebou a nemuseli mít nervy. Jsem rád, že se nám podařilo to, co jsme si všichni moc přáli,“ usmíval se spokojený kormidelník Nového Veselí.

Už tři kola před koncem záchranářského play-out je tak jisté, že se v ZDT Aréně bude třetí sezonu po sobě chodit na elitní republikovou soutěž.

„Ideální scénář, který jsme si před začátkem play-out vysnili, se naplnil. Chtěli jsme zvládnout první dvě domácí utkání, protože podle předpokládaných výsledků dalších utkání mělo právě to stačit. Je to dobrá zpráva nejen pro klub, ale i pro celý region. Hokejová Dukla Jihlava z extraligy spadla, fotbalová FC Vysočina má setrvání v první lize nejisté. Jsme tedy jediným klubem z Vysočiny, který má jistotu nejvyšší soutěže také pro další ročník,“ připomněl důležitou souvislost Hladík.

Šance pro lavičku

V konečné tabulce letošního extraligového ročníku tak Nové Veselí hraje o co nejlepší umístění. Nyní drží s dvoubodovým náskokem před Brnem 10. příčku. „My určitě nebudeme chtít skončit hůře než desátí. Na druhou stranu nyní nevyhlásíme slepou honbu za devátým místem. Dva hráči už kvůli zlomenému prstu nenastoupí, nechceme riskovat další zranění. Přejeme si skončit co nejlépe, ale nebude to na úkor toho, abychom měli další problémy. Platí, že hlavně doma se proti Hranicím chceme rozloučit výhrou,“ vysvětlil Pavel Hladík a ještě dodal.

„Motivací do posledních kol je to, aby nastoupili hráči, kteří toho v sezoně neodehráli tolik, ale s důrazem na výsledek. Už druhou půli proti Strakonicím odehrála komplet lavička a vyhrála 15:8, což je výborný ukazatel. Věřím, že se tito hráči budou chtít ukázat směrem k příští sezoně.“

Výsledky 3. kola play-out Extraligy mužů: KP Brno – Hranice 36:32, NOVÉ VESELÍ – Strakonice 32:15.

 1. Hranice 3 2 0 1 92:83 21
 2. N. VESELÍ 3 2 0 1 84:65 19
 3. KP Brno 3 1 1 1 89:93 17
 4. Strakonice 3 0 1 2 71:95 11

Program 4. kola (sobota 5. května): KP Brno – NOVÉ VESELÍ (17.00), Strakonice – Hranice (18.00).