Až do uplynulé soboty jim plán vycházel na výbornou. Ačkoliv se v letošním záchranářském play-out extraligy o nic nehraje, chtěli v něm být házenkáři Nového Veselí maximálně úspěšní. Na venkovní vítězství v Hranicích a Maloměřicích však v závěru uplynulého týdne nenavázali také proti KP Brno. „Naše výsledky odpovídají procesu, v němž se nyní nacházíme,“ naznačil kormidelník Nového Veselí Peter Kostka.

Ten ze sobotní porážky proti Brnu nedělal nějaké ukvapené závěry. Přesně tak, jak s velkou dávkou pokory přijal úvodní dvě výhry v play-out.

Vzhledem ke spoustě turbulencí, jimž kádr klubu z Vysočiny v této sezoně prošel, se není čemu divit. „Každý by si měl uvědomit, že se po tak náročné sezoně znovu učíme vyhrávat,“ říkal Kostka po zisku dvou bodů v Maloměřicích.

Aby ne, když se v základní části mohly jeho ovečky jen dvakrát radovat z výhry. „Je tudíž naprosto pochopitelné, že je v podvědomí hráčů zafixovaná obava o výsledek, občas dokonce přímo strach z vítězství,“ všiml si.

Práce na psychickém rozpoložení a pohodě v mančaftu je přitom mnohem složitější než obnova fyzických sil. „Je to o sebedůvěře, o postupných krocích vpřed, ale především o takových zápasech, jako jsme odehráli třeba v Maloměřicích. V nich musíme umět využít potenciálu všech hráčů ve prospěch celého týmu,“ zdůraznil.

Sobotní prohra s Brnem znamená, že Nové Veselí už jen stěží opustí předposlední příčku. Tři kola před koncem má totiž na poslední Maloměřice náskok šesti bodů, na Hranice jich pro změnu ztrácí pět.

Z domácího neúspěchu proti Královu Poli si ale kouč Veselí těžkou hlavu nedělal. „Nehledáme výmluvy, ani se nechceme lacino obhajovat. Chtěli jsme vyhrát, ale tentokrát jsme si dva body prostě nezasloužili. Tak, jako černo-bílý není svět, ani náš výkon v sobotu na tom nebyl stejně. Podobně také proces, v němž se nacházíme,“ pokyvoval hlavou Kostka.

A na toto téma ještě dodal. „Vím, že pro někoho to možná bude znít jen jako výmluva trenéra, který potřebuje obhájit svoji pozici. Pro člověka, který poznal principy jakéhokoliv sportovního odvětví, se ovšem jedná o logickou zákonitost, která je nezbytnou součástí dlouhodobé koncepční práce.“

PLAY-OUT EXTRALIGY
Dosavadní výsledky N. Veselí
Hranice – N. VESELÍ 26:30
Maloměřice – N. VESELÍ 25:30
N. VESELÍ – KP Brno 26:30

TABULKA PLAY-OUT
1. KP Brno 3 3 0 0 93:74 25
2. Hranice 3 1 0 2 75:86 17
3. N. VESELÍ 3 2 0 1 86:81 12
4. Maloměřice 3 0 0 3 72:85 6

Do tabulky si týmy přenesly získané body ze základní části.

Zbývající program N. Veselí:
N. VESELÍ – Hranice 24. 4. (17.00)
N. VESELÍ – Maloměřice 8. 5. (17.00)
KP Brno – N. VESELÍ 15. 5. (17.00)