Pouze utkání v záchranářském play-out letos v závěru sezony čekají na extraligové házenkáře Nového Veselí. „Dobře si uvědomujeme, že našim fanouškům, partnerům i sponzorům jsme zatím moc radosti neudělali,“ sebekriticky sdělil kouč Sokola Peter Kostka.

Do šestice soubojů proti dalšímu triu nejhorších celků v soutěži jde Nové Veselí se ziskem osmi bodů. Horší jsou jen poslední Maloměřice, které mají o dva body méně. Naopak Hranice i KP Brno mají už velký odstup. „Vůbec jsme si nepřipouštěli, což stále platí, že bychom snad mohli skončit poslední. Navzdory všem objektivním faktorům, které se na našich neúspěších podepsali, musím uznat, že jsme toho dost pokazili,“ uznal.

Vzhledem k tomu, že se první liga takřka stoprocentně nerozjede, z nejvyšší soutěže letos nikdo nespadne. „Zatím se jedná o kuloární informaci, která ještě nebyla oficiálně potvrzená. Byť je vysoká pravděpodobnost toho, že to tak dopadne,“ potvrdil.

Tuto informaci si Kostka ověřil také u možných adeptů postupu do extraligy. „Vím, že kluby v první lize, třeba Litovel nebo Strakonice, do případné baráže s posledním z extraligy ani nechtějí jít. Vždyť už přes půl roku netrénují, raději se chtějí připravovat na další sezonu,“ naznačil.

Jaké cíle tady v Novém Veselí před play-out mají? „Náš herní progres je zřejmý, nyní chceme potvrdit i ten výsledkový. A to už hned v prvním utkání v Hranicích,“ sdělil.

Původně se měl úvodní duel odehrát v sobotu, po dohodě obou klubů se bude hrát už tento pátek od 10.30. „Těší mě, že nám Hranice vyšly vstříc. Opět jsme se dostali do zápasového rytmu, proto bychom chtěli průběh play-out zkrátit, aby bylo do konce dubna vše odehráno,“ předestřel.

Na půdu pro většinu klubů v naší nejvyšší soutěži neoblíbeného protivníka se kouč Nového Veselí těšil. „Máme Hranicím co vracet. Jde o zkušený tým, který hodně těží ze specifických podmínek ve své hale, navíc v dopoledních časech zápasů. Naposledy jsme tam ale ve druhé půli dokázali, že s nimi můžeme hrát,“ poznamenal.

Na Hranice ztrácejí házenkáři Sokola sedm bodů, v play-out je jich ve hře ještě dvanáct. Pokusí se klub z Vysočiny celek z Olomouckého kraje v tabulce ještě přeskočit? „Takto nepřemýšlíme. Vím, že je to tradiční klišé, ale my hodláme jít zápas od zápasu. Sedm bodů je velké manko, navíc Hranice ještě nějaké body určitě uhrají,“ doplnil Kostka.