„Hráči o postup bojovali ze všech sil a po neúspěšné baráži byli zklamaní. Tuhle zprávu proto přijali s velkou radostí. Pro všechny je to impuls do nové práce,“ pochvaluje si nový kouč Ladislav Materna.

Je to pro vás hodně nečekané?
Nečekané ani ne. V barážových utkáních družstvo bojovalo o postup s maximálním nasazením a každý hráč odevzdal na hřišti to nejlepší, co uměl. Výsledky určitě neodpovídaly poměru sil na hřišti. Při troše štěstí a větších zkušenostech bychom si ten postup vybojovali. Nabídka zahrát si I. ligu byla pro nás příjemným překvapením.

Jak na to reagovali hráči?
Hráči reagovali spontánně. To víte, že byli šťastní. O postup bojovali ze všech sil a po prohrách byli opravdu zklamaní. Tuto zprávu přijali s velkou radostí. Pro všechny je to určitě velký impuls do nové práce.

Změní se nějak přístup k hráčům? Přece jenom je něco jiného očekávat od nich špici tabulky ve II. lize a teď najednou budete požadovat záchranu o soutěž výš. Navíc zřejmě ubude výher…
Moje trenérská filozofie je, že na prvním místě je vždy sportovec a až na druhém výsledek. Každý hráč musí odevzdat svůj nejlepší um a schopnosti pro družstvo a ne pro svoji osobní slávu. Pokud v tomto neselžeme, potom vyhrajeme. Ať je to vítězství podpořené body nebo ne. Budu u svých hráčů vyžadovat maximální disciplínu a pořádek. Klima v kabině neznám, neboť k družstvu nastupuji jako nový trenér. Pevně věřím, že atmosféra bude příjemná a bojovná.

Jak se změní harmonogram letní přípravy? Nastane tvrdší dril?
Harmonogram přípravy jsme posunuli o týden dopředu. Musíme jí věnovat více času, neboť jde o podstatně kvalitnější soutěž. Co se týká drilu, můj postoj k přípravě se nemění. S každým družstvem, které trénuji, chci hrát rychlou moderní házenou založenou na výborné kondici.

Budou v této výjimečné situaci potřeba posily?
O posilách přemýšlíme. Hodily by se na dva posty. Máme vytipované dva hráče, ale na přestupech se pracuje. Pokud se posily nepodaří získat, musíme sezonu odehrát s vlastními hráči. Náš současný tým je velmi mladý a perspektivní. Výsledky v jednotlivých zápasech se budou odvíjet od maximálního nasazení a přístupu každého z nich. Svému družstvu však věřím. Tak jako tak, bude tato sezona velmi náročná.

Jaké vidíte v I. lize možnosti vašeho týmu? Kde byste se rádi pohybovali?
Cílem každého nováčka v takto silné soutěži je udržet se a do budoucna se v ní zabydlet.