Deset branek během dvou utkání třetí juniorské ligy zaznamenal mladý útočník Hipposu Zbyněk Holub. Díky jeho gólovému přispění si mladíci připsali na své konto další dvě vítězství. Nejprve si poradili s Pelhřimovem, který porazili 8:5, poté jasně přehráli domácí Strakonice 10:4.

HIPPOS ŽĎÁR N. S. - SPARTAK PELHŘIMOV 8:5

Pelhřimovští trenéři zařadili do sestavy velké množství žáků, což se projevilo na kvalitě jejich hry. Žďár této výhody využil již po pětatřiceti vteřinách Bencem. Pelhřimov se nenechal zahanbit a za dvě minuty srovnal. Hippos měl sice více ze hry, ale na každou jeho branku v první třetině dokázal Pelhřimov najít spolehlivou odpověď.

Podobně se hra vyvíjela i v prostřední části. Šance se střídaly na obou stranách a když už se žďárským útočníkům podařilo vstřelit branku, jejich kolegové z obrany svou chybou nabídli soupeři možnost ke zkorigování výsledku.

O zápase rozhodla až poslední třetina, do které Hippos vstupoval s jednobrankovým náskokem. Paradoxně tato třetina začala velkým náporem Pelhřimova. Ten ale žďárští hráči přestáli a střelec dne Zbyněk Holub třemi trefami dotlačil Žďár k vítězství.

Branky Žďáru: Holub 5, Benc 2, Haman, asistence: Benc 2, Holub, Kaštánek, Haman, Brückner. Vyloučení 1:3. Využití 2:0. Třetiny: 3:3, 2:1, 3:1.

HIPPOS ŽĎÁR N. S. - STRAKONICE 10:4

Druhé utkání žďárského celku bylo velmi podobné tomu prvnímu. Šance se střídaly na obou stranách, skóre otevřel opět Benc, ale z následujícího brejku Strakonice vyrovnaly. Stejná situace se opakovala i v poslední minutě první třetiny. Vedení Žďáru se však do první sirény nepodařilo udržet.

Hned po úvodním hvizdu v prostřední části se Strakonice dostaly do vedení. Žďár nesložil zbraně, zvýšil aktivitu, kterou soupeř zastavoval pouze za cenu nedovolených zákroků. V přesilových hrách se Hipposu dařilo a skóre postupně otočil na 5:3 ve svůj prospěch.

Poslední třetina se dohrávala zcela v režii florbalistů z Vysočiny. Strakonice byly za nedovolené zákroky opakovaně vylučovány, celkem si v utkání připsaly devět trestů a Žďár nabízené výhody se solidní úspěšností trestal.

Branky Žďáru: Holub 5, Benc 3, Kunstmüller, Haman, asistence: Haman 4, Kaštánek 2, Kunstmüller 2, Benc, Holub. Vyloučení 2:9. Využití 4:0. Třetiny: 2:2, 3:1, 5:1. Žďár nad Sázavou: Pavlíček - Kaštánek, Kunstmüller, Zástěra - Benc, Brückner, Holub, Haman, Krobot.

Jiří Tlustý