O poznání lépe si vedly meziříčské ženy. Ty vstoupily do utkání aktivněji, rychle si vypracovaly náskok, jenž bez problémů udržely až do konce střetnutí. Ve 2. kole hostí na domácím hřišti juniorku Zory Olomouc.

ČESKÝ POHÁR – MUŽI

HR. KRÁLOVÉ – V. MEZIŘÍČÍ 30:26

Hostující družstvo nastupovalo do prvního pohárového utkání proti zcela neznámému soupeři. V úvodních minutách nezačalo příliš dobře, když nedokázalo z prostoru křídla proměnit vyložené šance. Naopak v obraně dostalo několik laciných branek. Soupeř po celé utkání předváděl trpělivou a účelnou házenou, která dělala meziříčským problémy. „Postupně jsme se snažili zrychlit hru dopředu a to se nám vyplatilo, protože jsme dokázali otočit nepříznivý stav ve svůj prospěch a bylo to 10:12,“ říká vedoucí mužstva Ladislav Šidlo. Jenže několik individuálních chyb a velmi špatná střelba znamenala poločasový zvrat na 13:12.

Do druhé půle nastoupili hosté v pozměněné sestavě. „Očekávali jsme zrychlení a zpřesnění naší hry, ale vše se znovu opakovalo,“ podotýká Šidlo.
Východočeši se poměrně lehce dostávali jednoduchou kombinací přes obranu. V 49. minutě dokázal soupeř odskočit až na rozdíl šesti branek.

„Naši hráči začali od stavu 25:19 více bojovat a stáhli jsme je na 26:24. To ale bylo vše, protože nás přibrzdila zbytečná vyloučení. Tím naše cesta Českým pohárem končí a bohužel nezopakujeme úspěch z loňského roku. Mrzí nás brzké vyřazení v poháru, ale hlavně předvedená hra, kdy jsme se až moc přizpůsobovali pomalé hře Hradce, a také velké množství neproměněných brankových příležitostí.

Sestava a branky V. Meziříčí: Kotík, Stoklasa – Matušík 6, Trojan 4, Bezděk Jakub 4, Chlubna Tomáš 3, Petr Kříbala 3, Kaštan 2, Živčic 2, Konečný 1, Strašák 1, Pav. Kříbala, Necid, Šidlo. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2. Vyloučení: 4:7. Poločas: 13:12.

ČESKÝ POHÁR – ŽENY

BOHUNICE – V. MEZIŘÍČÍ 17:30

Los úvodního kola poháru proti sobě postavil druholigové celky moravské skupiny. Na hře obou kolektivů byla znát první ostřejší zápasová konfrontace. Časté chyby a nepřesnosti v zakončení přeci jenom více zdobily ženy Bohunic. Od úvodních minut šlo Meziříčí do vedení. Méně početný domácí kádr ještě dokázal v prvním poločase vzdorovat a držet se na „dostřel“ čtyř branek.

Po změně stran postupně ubývající síly Bohunických znamenaly více prostoru a častější možnosti ke skórování pro hostující hráčky. Ty utekly na 13:20 a dokráčely k zasloužené výhře.

Sestava a branky V. Meziříčí: J. Lavická – J. Hrůzová 10/1, Š. Dvořáková 4/2, Ji. Plachetská 4, I. Salašová 4, T. Hammerová 1, Di. Svobodová 1, K. Mejzlíková 1, J. Chlubnová 1, R. Vidláková 1, Zu. Plachetská 1, J. Klusáčková 1, S. Necidová 1. Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/3. Vyloučení 2:2. Poločas 7:11.