Progresivní kolektivní sport předvede dvanáct družstev z celé republiky. „Náš turnaj je pojat jako kvalifikace do první ligy," konstatoval za organizátory Dalimil Fišar a zároveň kapitán domácího mančaftu Chupacabras, který stejně jako ostatní týmy nastoupí v pětičlenném složení.

Jednou ze specialit Ultimate frisbee je společná souhra mužů a žen v kategorii Mixed. „Právě tuto kategorii lidé uvidí. V týmech mohou hrát dvě až tři ženy, záleží na tom, jak se konkrétní družstvo dohodne," vysvětlil Dalimil Fišar.

Podle Fišara by si lidé neměli nechat ujít příležitost Ultimate frisbee spatřit. „Jedná se o velmi rychle se rozvíjející sport a hlavně je to velká legrace. Diváci by mohli načerpat zajímavou inspiraci a možná se jim bude naše hra líbit natolik, že ji budou chtít také zkusit," dodal organizátor.

Velkou zajímavostí hry Ultimate frisbee je mimo jiné také absence rozhodčího. Pravidla si hlídají sami hráči podle zásady fair play. Pokud někdo překročí stanovené pravidlo, sám takový prohřešek přímo na hřišti nahlásí a situace se vyřeší. Sportovci hrají Ultimate frisbee především pro samotnou radost ze hry, a přestože tedy oba týmy soupeří o výsledek, zůstává jim společný cíl dobré zábavy.

------------

Co je frisbee?

Ultimate frisbee je kolektivní bezkontaktní hra. Hraje se s létajícím diskem a na obou kratších stranách hřiště je takzvaná koncová zóna. Cílem hry je chytit disk v koncové zóně protivníka a tím skórovat. Po dosaženém bodu se obracejí strany a družstvo, které dosáhlo bodu, provádí takzvaný výhoz a brání. Hráč s diskem nesmí chodit či běhat.

Video ze hry sledujte ZDE