„Začátek se vůbec nevyvíjel podle mých představ. Třeba v Nymburce jsem skončil až šestadvacátý,“ vzpomíná Klement na úvodní závod.

„Ale když jsem si splnil studijní povinnosti a mohl se naplno věnovat tréninku, vyhrál jsem triatlon v Kněžicích a týden nato jsem byl třetí na Orka Triatlonu, kde jsem se stal i mistrem kraje Vysočina,“ vzpomíná student brněnského Vysokého učení technického na začátek prázdnin.

K ještě vyšším metám mu pomohl trénink s kvalitní konkurencí. „Po závodě v Brně jsem zůstal na soustředění s brněnskými triatlonisty. Tak tvrdě jsem ještě nikdy netrénoval, ale to soustředění mi opravdu pomohlo,“ ocenil s odstupem.

Dřina se vyplatila. Vzápětí se prosadil v Mělníku (1. místo) a Táboře (2. místo) mezi úplnou špičku, což ho nakoplo mezi elitu i v celkovém pořadí. „V Mělníku se mi povedlo všechno. Dobře jsem zaplaval, na kole jsem se držel v první skupince a pak jsem všem utekl,“ glosuje s úsměvem Klement.

Každoročně se ale nejradši vrací do Karlových Varů. „Plave se na hezkém koupališti, na kole se jede ve městě, trať je plná zatáček a stoupání, třikrát se musí vyjet dlouhé osmnáctistupňové stoupání. Takže o zábavu je postaráno. A na závěr se běží po lázeňské kolonádě,“ nedá dopustit na atmosféru lázeňského centra. „Je zde určitě ze všech závodů nejlepší, kolem trati je spousta diváků.“

Korunovace se dočkal v dalekém Sokolově, v posledním závodě sezony. „Tam jsem porazil svého největšího soupeře Honzu Křenka, čímž jsem si definitivně zajistil první místo,“ vzpomíná.

Křenka z brněnského Ekolu udržel za sebou a díky nejvyššímu bodovému součtu (počítalo se pět nejlepších výsledků z osmi možných závodů) se mohl culit do fotoaparátů. „Ale toho největšího soupeře musíte brát v uvozovkách, triatlonisté jsou výborná parta, našel jsem mezi nimi spoustu výborných přátel,“ odmítá jakoukoliv rivalitu závodník žďárského klubu Axiom OrBiTt.

Změnu neplánuje. „Z Ekolu (nejsilnější český klub – pozn. aut.) nabídka nepřišla a v klubu jsem spokojený,“ tvrdí přesvědčivě. Teď už bude trénovat jen zlehka. „Aby si tělo odpočinulo a mohl jsem se naplno pustit do tréninku na příští sezonu,“ plánuje.

K dalším úspěchům mu může pomoci i pobyt na Maltě. „V zimním semestru se tam chystám na studijní pobyt, doufám, že tam budou lepší podmínky pro trénink,“ těší se na středomořský ostrov. Motivaci má! Myslí na souboj s těmi nejlepšími. „Chci zkusit nějaký závod v kategorii Elite,“ plánuje Klement.

---------------

Vrcholy sezony

Kněžice 1. místo
Orka Triatlon 3. místo
+ mistr kraje Vysočina
Mělník (ČP) 1. místo
Tábor (ČP) 2. místo
Jedovnice (xterra) 2. místo
Karlovy Vary (ČP) 12. místo
Sokolov (ČP) 12. místo