Česká republika má svou třetí medaili zevropského šampionátu vbiatlonu! Po stříbru a bronzu Michala Šlesingra, zajistila české výpravě před domácím publikem další cenný kov Tryznová.

Česká biatlonistka vpátečním sprintu na 7,5kilometru vNovém Městě na Moravě nestačila pouze na Ukrajinku Oksanu Jakovlevovou. Za novou mistryní Evropy zaostala Tryznová o3,4sekundy. Třetí skončila další ukrajinská závodnice Nina Karasevičová.

Tryznová ovšem měla díky výbornému běžeckému výkonu a bezchybné střelbě zaděláno na kov nejcennější. Třiadvacetiletá Češka ještě 1600metrů před cílem vedla stéměř šestisekundovým náskokem před Jakovlevovou, která na střelnici jednou chybovala. Vzávěru však české reprezentantce došly síly, přesto se Tryznová vměstnala mezi ukrajinskéduo.

Jakovlevová svým vítězstvím ve sprintu obohatila svou medailovou sbírku. Před pěti dny se vzávodu štafet na mistrovství světa radovala ze stříbra.

Další české reprezentantky na startovním poli skončily až ve čtvrté desítce. Mladá Miroslava Špačková doběhla třiatřicátá a Magda Rezlerová odvě příčky za ní. Zuzana Líkařová byla po pěti trestných okruzích dvaapadesátá.

Výsledky – sprint

Ženy (7,5km): 1.Jakovlevová (Ukr.) 26:20,5 (1 trestný okruh), 2.Tryznová (ČR)–3,4 (0), 3.Karasevičová (Ukr.)–13,7 (2), 4.Sokolovová–28,0 (3), 5.Denisovová (obě Rus.)–44,4 (2), 6.Skardinová (Běl.)–49,6 (0),… 33.Špácová–2:59,0 (3), 36.Rezlerová–3:05,5 (5), 52.Líkařová (všechny ČR)–4:37,3(5).