V úplném závěru června se Mičková zúčastnila závodu ve Žďáře nad Sázavou, který byl hodnocen do Jihomoravské triatlonové ligy. Dorostenecké kategorie absolvovaly závod společně s kategorií OPEN na tratích 750 metrů plavání, dvaceti kilometrů jízdy na kole a na závěr pěti kilometrů běhu.

Na startu se sešla více než padesátka závodníků. "Katka tuto trať zvládla za hodinu a devět minut, což jí vyneslo celkové druhé místo. Porazil ji pouze jediný dorostenec. Druhá žena v pořadí ztratila na Kateřinu více než šest minut," řekl k závodu otec mladé závodnice Jan Mička.

O prvním červencovém víkendu se následně konal v račickém veslařském kanálu první oficiální závod Českého poháru v triatlonu. Ten obsahoval sprint na trati 400 metrů plavání, desetikilometrové jízdy na kole a tříkilometrovém běhu.

Také zde obsadila talentovaná závodnice druhé místo, když na první příčku ztratila tucet vteřin. "Kateřina po plavání vedla, na druhou závodnici měla přibližně desetivteřinový náskok. Na cyklistice se později vytvořila skupina pěti závodnic, které spolu vybíhaly do závěrečného běhu. Zde pak Katka skončila těsně druhá," doplnil Mička.

Vedle toho dosáhla Kateřina Mičková v závěru června ještě jednoho cenného úspěchu. "V soutěži Talent Vysočiny, která probíhá každým rokem, Kateřina postoupila, jako jediná dívka, mezi pět nejlepších sportovců z kraje Vysočina až do finále. Na slavnostním večeru, který se konal v Kulturním domě ve Žďáře nad Sázavou, byla vyhlášená jako třetí v pořadí," dodal otec mladé závodnice.