Ale neztratili se ani domácí borci. Druhé a třetí místo v hlavní mužské kategorii obsadili Tomáš Havlíček a Jan Klement ze žďárského klubu Axiom Orbit.

A žďárské barvy byly vidět i mezi ženami. Martinu Jonášovou dokázala porazit jen Simona Vykoukalová, Pospíchalova týmová kolegyně z Ekol Teamu, která v absolutním pořadí pronikla na skvělé 14. místo.

Závodníky už při prezentaci přivítalo na Dářku příjemné teplé počasí bez deště a větru, což není v těchto končinách moc obvyklé. Celkově se na start letošního ročníku postavilo rekordních 92 závodníků.

Závod je zařazen do Krajského poháru Vysočiny v triatlonu, současně byl také přeborem firmy Autocont. „Jak závod probíhal, byste se museli zeptat diváků a rozhodčích. Jako hlavní pořadatel jsem byl také aktivním účastníkem závodu. Z mého pohledu to byl hodně bolestivý závod, protože v současné době se snažím dohnat tréninkové manko,“ řekl Petr Bezchleba. „Ale závod jsem si užil a dokončil ho na 16. místě,“ pochlubil se.

Hlavního organizátora mile překvapilo solidní počasí a vysoká účast žen a složených štafet, které byly letošní novinkou. „Závodu se zúčastnilo celkem devět tříčlenných týmů,“ uvedl Bezchleba.

Vítězná štafeta přihlášená TT MIP Polička pak skončila druhá v absolutním pořadí. Na bedně je doplnili Bob a Bobek a Los Práglos. „Děkuji všem organizátorům, kteří zajistili bezproblémový průběh závodu. Závod se líbil, což bylo zřejmé i z pochvalných reakcí účastníků,“ liboval si organizátor. „I divácká kulisa byla letos dobrá,“ dodal.

Výsledky Orka Triatlonu (0,75 – 30,65 – 5,5), muži: 1. Vladimír Pospíchal (Ekol Team) 1:16:39 hod, 2. Tomáš Havlíček 1:21:02, 3. Jan Klement (oba SK Axiom Orbit) 1:21:39. Ženy: 1. Simona Vykoukalová (Ekol Team) 1:29:55, 2. Martina Jonášová (K3 SPORT) 1:36:22, 3. Ivana Klímová (AK Olomouc) 1:44:48.