V Novém Veselí z toho ale nemají těžkou hlavu. „Se všemi třemi se loučíme v dobrém, jsou to odchody po vzájemné dohodě. Mladý Radek Flajsar bude v Brně studovat vysokou školu, to by zkombinovat s dojížděním do Veselí nešlo,“ chápe místopředseda Nového Veselí Zdeněk Materna.

Odchod srbského pivota Nikoly Sekuliče ovšem ztrátou bude. „To určitě ano, protože jde o hráče základní sestavy. Současně je potřeba říci, že u nás působil už pět let, navíc jsou s Pavlem Hladíkem velkými kamarády. Dá se říci, že to od něj byl logický krok,“ přiznal Materna.

Házenkáře Nového Veselí (v červeném David Melichar) nově povede slovenský kouč Peter Kostka.
Místopředseda házenkářů Materna: Peter Kostka splňuje naše představy

Na druhé straně je odchod jedné z klíčových osob novoveselské ofenzivy šancí pro další hráče. „Máme za Sekuliče náhradu v podobě dalších dvou pivotů, kteří se potřebují vyhrát. Kvality určitě mají, vždyť Jirka Gregorovič je juniorským reprezentantem a Vojta Krčál už dva roky v extralize střídavě naskakoval. Je to pro ně velká šance," domnívá se místopředseda Sokola.

Není také vyloučené, že na Vysočinu ještě dorazí nějaká posila. „V hledáčku máme dva hráče, jeden je z Čech, druhý ze zahraničí. Myslím si, že v polovině dubna, nejpozději do jeho konce, by mělo být jasno," potvrdil Zdeněk Materna.