„Nutno podotknout, že naprosto oprávněně,“ říká hrající kouč Filip Dvořák, který ještě dlouho po skončení zápasu seděl se sklopenou hlavou na mantinelu.

HIPPOS ŽĎÁR – OTROKOVICE 2:5

Utkání začalo poměrně svižně. Oba týmy se mohly v letošním pátém měření sil jen těžko něčím překvapit. Hroši vkročili do duelu aktivně, vytvořili si několik slibných šancí, ale jednou míček vyrazil z branky obránce a podruhé ho zastavila až tyčka. Otřepané nedáš – dostaneš, se tak znovu projevilo, když hosté skórovali po dobře sehrané přesilovce. Nebezpečno před oběma svatyněmi bylo i nadále zejména v početních výhodách. Hippos při jedné z nich srovnal, když báječnou rozehrávku zkušeného Tlustoše s kapitánem Melicharem zakončil prvně jmenovaný.

Obraz druhé třetiny byl podobný. Hosté se ale čím dál tím víc osmělovali a zkoušeli pozornost brankáře Dobrovolného, který se ale z dálky zaskočit nenechal. Třetí gól zápasu padl opět v přesilové hře, když střelu Ondřeje Dvořáka dorazil Ondřej Zerák.

Plán před třetí třetinou tak zněl jasně: „Musíme udržet náskok co nejdéle a z nějakého brejku zvýšit,“ burcoval v šatně své svěřence Filip Dvořák.
Jeho slova však rychle vzala za své. Hned po čtyřiceti vteřinách se prosadila extraligou ostřílená dvojice Vaněk – Valčík. Panteři přidali ve 46. minutě i třetí gól a k prasknutí napěchované Bouchalky jen smutně vydechly.

Optimismus jim vrátilo čtyřminutové vyloučení hostujícího hráče, ale když už se Hroši nadechovali k tlaku, srazil je do kolen trest za špatné střídání. Posléze zvedl hokejku příliš vysoko trenér Filip Dvořák a rozhodčí Žďárský neměl se žďárským koučem slitování a poslal ho na pět minut na trestnou lavici. Místo přesilovky tak domácí hráli oslabení čtyři proti třem. To sice přečkali, ale pouhých deset vteřin před návratem místního kormidelníka zvýšily

Otrokovice na 2:4. S nepříznivým stavem se Hroši snažili ještě něco udělat, ale ani závěrečná hra bez brankáře k ničemu nevedla.„Hra bylo po dvě třetiny dobrá. Jen škoda, že se nám nepodařilo vstřelit více branek, šancí k tomu pár bylo. O vedení jsme přišli hrozně rychle a to nás trochu nalomilo. Navíc druhé a třetí brance Otrokovic se dalo lehce zabránit. Utkání se definitivně lámalo kolem 50. minuty. Místo naší přesilovky jsme rázem hráli dlouhé oslabení a to nám vzalo spoustu sil, které v závěru chyběly. Všechny nás mrzí, že jsme pro naše skvělé diváky sérii neprodloužili,“ řekl krátce po zápase Filip Dvořák.

Smutným hrdinou duelu byl brankář Jaroslav Dobrovolný, který hosty často přiváděl k šílenství. Ani jeho jedenatřicet zákroků však na lepší výsledek nestačilo. „Oproti soupeři jsme vydrželi hrát jen čtyřicet minut. Trochu nás usadil ten rychlý vyrovnávací gól a jejich tempo už jsme po zbytek utkání nezachytili,“ viděl hlavní příčinu porážky gólman Žďáru.

O pravdivosti jeho slov hovoří i taktika, se kterou Panteři na Vysočinu přijeli. „Pro nás to byl velmi těžký zápas. Dvě třetiny jsme hráli na tři pětky a v poslední části jsme to stáhli na zkušenější dvě lajny, což se nám po fyzické stránce vyplatilo. Pak už jsme byli jasně lepší. Musím ale ocenit domácí celek, který se po celou dobu série snažil hrát dobrý florbal, což v play off zase nebývá tak časté,“ okomentoval lodivod Otrokovic Petr Hrabec, kterému popřál hodně štěstí do semifinále i Filip Dvořák: „Zápasy nás obohatily. Soupeři nezbývá než popřát hodně štěstí do dalších bojů. V celé sérii bylo patrné, že si Otrokovice za tím postupem šly daleko víc než my. Naším před sezonním cílem bylo čtvrtfinále a jako bychom se tím nějak ukolébali. Prvního utkání jsme se jen zúčastnili a ve dvou zbývajících nám chyběly góly. Dát šest branek ve třech zápasech je zoufale málo.“

Branky Žďáru: Tlustoš, O. Zerák (Melichar, O. Dvořák). Rozhodčí Valenta, Žďárský. Vyloučení: 4:5, navíc F. Dvořák 5 min. Využití: 2:2. Střely na branku: 10:36. Diváci: 253. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:4. Žďár n. S.: Dobrovolný, Zástěra – F. Dvořák, O. Dvořák, Pátek, Příhoda, Velecký, Karásek, Melichar, Imramovský, Tlustoš, O. Zerák, Haman, M. Zerák, T. Dvořák, Turinský, Kos.