Tomáši, po hladkém vítězství s Ostravou vás asi porážka s Prostějovem musí hodně mrzet. Po 10. kole nováčkovské sezony extraligy kadetek jste mohli být třetí.
Máte pravdu. Prostějov jsme znali a hodně si na něj věřili. Sebevědomí nám dodávala i den stará rekordní výhra 76:42 s Ostravou. Bohužel jsme nedokázali hrát tak agresivně, hlavně v obraně to nebylo ono.

Se Spartou Praha se dělíte o páté místo. Jak hodnotíte dosavadní průběh soutěže?
Musím říct, že se nám daří nad očekávání. Před sezonou jsme se chtěli vyhnout baráži. Tedy postoupit do play-off, které si zahraje osm nejlepších týmů v zemi. Zatím proto jedeme nad plán.

Výrazně vás přitom poznamenala ztráta Anny Horákové, která v úvodních dvou zápasech nasázela úctyhodných 57 bodů, ale od té doby se už kvůli zranění na palubovce neobjevila.
O její body se musely podělit další hráčky. Nicméně ve vyrovnanějších zápasech nám její přítomnost scházela. Ona je typem hráčky, která se nebojí vzít odpovědnost na sebe.

Ve středu uzavřete od 18.30 první polovinu soutěže se silným celkem USK Praha. S čím do utkání proti druhému celku půjdete?
USK má dvě dominantní reprezentační střelkyně. Pokud je ubráníme, můžeme je výsledkově potrápit. Když předvedeme agresivní výkon v obraně jako s Ostravou a přidáme v útoku, šanci máme.

Dívčí extraligu mládeže hrál Žďár naposledy na konci devadesátých let. Chlapeckou jen rok na začátku nového tisíciletí. Pozorujete zvýšený zájem o váš tým?
Určitě. Jak v diváckém počtu, tak v zájmu okolí. Lidé, kteří mě znají, se na holky ptají. Tohle v minulosti nebývalo. Přispělo k tomu i to, že jsme pravidelně v novinách.

Máme si na extraligu v okresním městě zvykat nebo jde hlavně o jeden silný ročník?
Věřím, že tady příští rok extraliga bude. Udržíme ji. A teď je jenom na holkách, co jsou pod námi, aby na sobě tvrdě pracovaly a měly touhu si extraligu zahrát.