ČESKÝ POHÁR – 3. KOLO

V. MEZIŘÍČÍ – LÁZNĚ TŘEBOŇ 23:32

V dlouho očekávaném pohárovém střetnutí začali meziříčští hráči skvěle, po dvou přesných střelách Víti Večeři se rychle ujali vedení. Třeboň byla dobrým vstupem domácích zaskočena a do 18. minuty se tým ze středu tabulky nejvyšší soutěže pral s nerozhodným stavem 9:9. „Následoval oddechový čas hostů, který náš tým trochu dostal z tempa a soupeř to potrestal šňůrou čtyř branek,“ podotkl kouč Vaverka.

Ke konci prvního poločasu se Meziříčí bojovným výkonem snažilo o srovnání, ale několik povedených pokusů zastavila branková konstrukce, a tak Třeboň odcházela s třígólovým náskokem.

Po změně stran pokračovaly oba týmy v pěkné, rychlé a čisté házené. Domácí nepolevovali v bojovnosti, a nenechali zkušené hosty navyšovat skóre. I proto mohlo za stavu 20:23 přes 260 fanoušků ještě do sedmačtyřicáté minuty doufat v zázrak. „Bohužel nám v tento moment jako by došly síly a tým si vybral slabší chvilku. Kluci nemohli v útoku najít optimální herní pohodu a několika ztrátami míče přišli o naději na vítězství,“ připomněl Vaverka černou sedmiminutovku, která vyzněla 0:7 pro Třeboň, a dodává: „Konečné vítězství hostů 23:32 tak bylo pro nás až příliš kruté, i když před utkáním o výhře hostů asi nikdo nepochyboval.“

Domácí potvrdili, že se týmů z vyšších soutěží nebojí a jejich dobré pohárové výsledky z letošní a loňské sezony nebyly náhodné.

Sestava a branky V. Meziříčí: Poul, Kotík – Večera 7, Bezděk 3, Chlubna 3, Raus 3, Šidlo 3/2, Petr Kříbala 2, J. Kaštan 2, Živčic, Pav. Kříbala, Necid, Konečný, Homola. Poločas: 12:15.

Jiří Bubák