VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tour de Ski v Novém Městě - seriál článků

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Přinášíme vám ucelený interaktivní seznam článků, vztahující se k lyžařskému závodu Tour de Ski v Novém Městě na Moravě.

29.11.2007
SDÍLEJ:

Foto:

PŘEHLED BYL UKONČEN, DĚKUJEME ZA VÁŠ ZÁJEM

Příprava lyží je hodně složitá alchymie

Nové Město na Moravě - Jsou nedílnou součástí běžeckého mančaftu. Nesou výrazný rukopis na úspěších, ale i porážkách. Ve druhém ročníku Tour de Ski se však veze servismanský tým na vítězné vlně s Bauerem a spol.

Bauer chce uspět i ve sprintu

Asiago/Nové Město na Moravě - Po jednodenní pauze, kterou vyplnil přesun z Česka do Itálie, dnes pokračuje šestým dílem Tour de Ski. V Asiagu je od 10.45 na programu sprint volnou technikou.

Bauer se naštval a zničil peloton

Nové Město na Moravě - Večer před závodem se rozčílil a sbalil si tašku. „Jedu domů,“ řekl Lukáš Bauer, lídr Tour de Ski.


Skvělá atmosféra na Lyži

Tisíce fanoušků povzbuzovaly závodníky při Tour de Ski na stadionu u hotelu SKI i kolem tratí v lese u Nového Města na Moravě. Zítřejší pokračování závodů si prý nenechají ujít.
Nové Město na Moravě/ Sedm tisíc. Tolik fanoušků přijelo ve středu podpořit naše závodníky v poslední den největší sportovní události Vysočiny na Zlatou lyži v Novém Městě na Moravě.
Úterní závod byl pro Evu Skalníkovou náročný hlavně po psychické stránce.
Nové Město na Moravě - Na začátku páté desítky se drží po pěti závodech Tour de Ski novoměstská běžkyně Eva Skalníková. Na Finku Kuitunenovou ztrácí na 43. pozici něco málo přes devět minut.
Tour de Ski
Přinášíme výsledky ze seriálu Tour de Ski

Bauer vyhrál a zůstal v čele Tour de Ski

Nové Město na Moravě - Česká radost v Novém Městě na Moravě nebere konce. Běžec na lyžích Lukáš Bauer vyhrál pátý závod seriálu Tour de Ski na patnáct kilometrů klasicky a nadále vévodí průběžnému pořadí soutěže.


Mladá Švédka vyučovala favoritky, Björgenová ve stíhačce propadla

Nové Město na Moravě - To jméno si zapamatujte, Charlotte Kallová. Dvacetiletá Švédka si v handicapové bruslařské desítce pohrála se všemi favoritkami Tour de Ski a absolutně nejrychlejším časem se vyhoupla do čela průběžného pořadí.

Koukala napadlo dojet i lídra… ten znovu válčil jako samotář

Nové Město na Moravě - Doma zářil. Martin Koukal byl druhým hrdinou úterního závodu Tour de Ski v Novém Městě na Moravě.

Bauer opět létal, zase má zlatý dres

Nové Město na Moravě - Dva čeští běžci na stupních vítězů? To se ještě nikdy nestalo.

Hrozný závod, od startu do konce

Úterní závod byl pro Evu Skalníkovou náročný hlavně po psychické stránce.
Nové Město na Moravě - Na dno sil si sáhla v úterní bruslařské stíhací desítce novoměstská běžkyně Eva Skalníková. Cílovou čáru protnula na 42. pozici se ztrátou 5:38,9 na vedoucí závodnici Tour de Ski Charlotte Kallovou.

Bauer přišel o vedení, Kožíšek si i přes smůlu polepšil

Praha/ Nové Město na Moravě - Norský závodník Simen Oestensen se dostal do čela průběžného pořadí Tour de Ski po sprintech v Praze.

Bauer znovu vyhrál a vede Tour de Ski

Nové Město na Moravě – Český lyžař Lukáš Bauer vyhrál sobotní závod na 15 km volnou technikou a navázal tak na páteční prvenství z prologu. Díky tomu se udržel v čele Tour de Ski, kde má nyní třičtvrtěminutový náskok před nejbližšími pronásledovateli

Prolog, to byl sprint i štreka. Prostě nový závod

Nové Město na Moravě - Prolog neboli zahřívací etapa, jak chcete. Ale jsou pro běžce na lyžích tři až čtyři kilometry ještě sprintem?

Björgenová změnila trénink

Nové Město na Moravě - Pamatujete na kolísavou výkonnost Norky Marit Björgenové v loňské sezoně? Měla být jasnou královnou ženské bílé stopy, tento titul jí však uzmula Finka Virpi Kuitunenová.

Koukal se zátěže při Tour neobává

Nové Město na Moravě - Uspět na Tour de Ski. To je cíl snad všech běžců v letošní sezoně, která postrádá klasický vrchol v podobě mistrovství světa či olympijských her. Nejinak je tomu i u žďárského běžce Martina Koukala.

Tour de Ski je na startu číslo dvě

Nové Město na Moravě - Hlavní (a Nové) Město světového běžeckého lyžování hledejte na Moravě. Zítra tu netradičním prologem na tradičních tratích v lese Ochoza odstartuje Tour de Ski, druhý ročník milionářské série osmi závodů v deseti dnech.

Tour de Ski? To je třeba i laserová show na náměstí

Nové Město na Moravě - Den L je tady. L – jako lyžování. Ve sportovním areálu u Ski hotelu v Novém Městě na Moravě dnes začne sedmdesátý ročník Zlaté lyže.

Novoměstští pořadatelé připravili nakonec tři tratě

Nové Město na Moravě - V tvrdém pracovním zatížení strávili vánoční svátky pořadatelé druhého ročníku seriálu Tour de Ski v běhu na lyžích, který odstartuje v pátek 28. prosince ve 12 hodin v Novém Městě na Moravě prologem žen na 3,3 kilometru.

Video z posledního testovacího dne na Zlaté lyži

Nové Město na Moravě - Závodníci i organizátoři měli poslední "ladicí" den před startem Tour de Ski

Zlatá lyže: pojďte na to, lyžařská esa

Nové Město na Moravě - Nejsledovanějším centrem světového běhu na lyžích se od pátku stává Nové Město na Moravě. Přesně v poledne odstartuje ve sportovním areálu u hotelu Ski druhý ročník seriálu Tour de Ski.

Michal Lamplot: Kulisa Zlaté lyže je ohromující

Nové Město na Moravě - Je součástí týmu pořadatelů Zlaté lyže a zároveň členem rady Tour de Ski, která řeší společné oblasti pro všechny pořadatele, například ubytování a produkci. O kom je řeč? O Michalovi Lamplotovi.

O Tour je velký mediální zájem

Nové Město na Moravě - Jubilejní sedmdesátý ročník E.ON Zlaté lyže, která odstartuje druhý ročník běžeckého podniku Tour de Ski, může v pátek začít.

Mimořádné spojení na Tour de Ski

Nové Město na Moravě - Mimořádné spojení na závody Tour de Ski budou organizátoři vypravovat v sobotu dne 29.12.2008.

Tratě pro Tour jsou kompletně připraveny

Nové Město na Moravě - Tři dny před zahájením Tour de Ski už dostala trať v Novém Městě na Moravě konečnou podobu.

Na Tour de Ski pojedou speciální autobusové spoje

Nové Město na Moravě/ Tisíce lidí se zamíří po vánočních svátcích do Nového Města na Moravě. Důvodem je sportovní událost roku - Zlatá lyže. Stejně jako v předchozích letech, jsou pro diváky i letos připraveny speciální hromadné svozy.

V Novém Městě už mají dostatek technického sněhu

Praha/ Nové Město na Moravě - Všech osm závodů Tour de Ski, které jsou naplánovány do Nového Města na Moravě, se uskuteční. Potvrdili to na dnešní tiskové konferenci v Praze předseda organizačního výboru E.ON Zlaté lyže Petr Honzl i ředitelka závodů na Českomoravské vysočině Zora Honzlová.

Letošní bitva milionářů v bílé stopě může začít

Praha/ Nové Město na Moravě - Česko vládne světovému běžeckému lyžování. Aspoň podle programu letošní Tour de Ski.

Nové Město cítilo morální závazek, tak ho plní

Praha/ Nové Město na Moravě - Hlavním dějištěm druhého ročníku běžeckého podniku Tour de Ski bude bezesporu Nové Město na Moravě.

FIS upřesnila časový plán novoročních závodů

Nové Město na Moravě - Půl hodinu po poledni odstartuje na Nový rok běh mužů na 15 kilometrů volnou technikou seriálu Tour de Ski, který se poběží v Novém Městě na Moravě místo původně plánovaného třetího dílu v Oberstdorfu.

V Novém Městě čekají na víkendový mráz

Nové Město na Moravě - Na víkendové mrazové počasí, které má podle předpovědi přijít o víkendu na Českomoravskou vrchovinu, by mělo definitivně zachránit úvodní díl běžeckého lyžařského seriálu Tour de Ski v Novém Městě na Moravě.

Novinkou Tour bude soutěž týmů - uvnitř doprava a vstupné

Nové Město na Moravě - Novinkou druhého ročníku Tour de Ski bude soutěž národů, do které se budou započítávat v každé etapě vždy výsledky dvou nejlepších mužů a dvou žen.

Zlatá lyže má další dva závody Tour de Ski

Nové Město na Moravě - Příznivci běžeckého lyžování na Vysočině budou mít hody. Včera podvečer totiž Nové Město kývlo na nabídku Jürga Capola, výkonného ředitele běžeckého úseku Mezinárodní lyžařské federace, a uspořádá 1. a 2. ledna místo německého Oberstdorfu další závody Tour de Ski.

Náhrada za Oberstdorf v Tour de Ski stále není

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Mašinérie sehnat náhradního pořadatele za Oberstdorf v prestižním běžeckém seriálu Tour de Ski stále není u konce. Mezinárodní lyžařská federace FIS horečně shání vyhovující středisko.

Tour de Ski by mohla být teoreticky dvakrát v Novém Městě

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ -Tour de Ski, prestižní soutěž běžců na lyžích na přelomu roku, se možná z Prahy vrátí do Nového Města na Moravě, kde 28. prosince startuje.

Pro Skandinávce zajistí zájezdy i do Nového Města

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Dějištěm Tour de Ski je region tří zemí: Česka, Německa a Itálie. Jedni z nejvděčnějších fanoušků jsou však příznivci lyžování ze skandinávských zemí.

Pro diváky bude připravena Tour Village

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Tour de Ski přichází s novinkami. Cílem organizátorů je poskytnout co největší komfort divákům. Tour Village je zóna určená pro diváky, která nabízí možnosti občerstvení a doprovodný program.

Do Zlaté lyže zbývá necelý měsíc - uvnitř fotky tratí

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Necelý měsíc zbývá do startu druhého ročníku Tour de Ski v běhu na lyžích, který začne 28. prosince v Novém Městě na Moravě závodem E.ON Zlatá lyže. Druhou zastávku bude mít seriál o dva dny později v Praze.

Sníh pro pražské sprinty vzniká na Šumavě

PRAHA/ ŠUMAVA/ NOVÉ MĚSTO - Na Šumavě chrlí v mrazivém počasí už pět dnů dvě děla sněhovou kupu. A není to sníh pro sjezdovku. Kousek od německých hranic, ve vesničce Horní Vltavice, vzniká hmota trati pro běžecké sprinty Pražské lyže.

Capol obdivoval rekreační lyžaře na Novoměstsku

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Nečekaně se objevil minulou sobotu na krátké inspekci výkonný ředitel běžeckého úseku Mezinárodní lyžařské federace Jürg Capol.

Organizátory stále děsí loňský rok, Zlatou lyži plánují pojistit

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Mílovými kroky se blíží druhý ročník podniku v běhu na lyžích Tour de Ski. Ten otevřou za 39 dní dva závody E.ON Zlaté lyže.

Capol: Máme v lyžování hodně novinek

PRAHA/ NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Další sezona v běžeckém lyžování se rozběhla. Prvními vítězi závodu Světového poháru, který už pošesté v řadě zahájily sprinty v Düsseldorfu, se stali poněkud překvapivě Němec Josef Wenzl a Ruska Natalija Matvějevová.

29.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Faltýnek a Andrej Babiš

ANO na Žďársku vyhrálo 132:42

Ilustrační foto.

Plameny po třech porážkách naplno bodovaly

Je to úžasný výsledek, který jsme na Vysočině nečekali, říká nová poslankyně ANO

Vysočina – Do Sněmovny se dostala za hnutí ANO na Vysočině také Monika Oborná, osmadvacetiletá projektová manažerka v zemědělství z Náměště nad Oslavou. Kraj tak má nyní čtyři poslance oproti dřívějším dvěma. Hnutí Andreje Babiše tu získalo 28,63 procent hlasů a převálcovalo dříve dominantní sociální demokracii.

Hodnocení voleb: Zklamání i naděje politiků

Vysočina - Politici a odborníci z Kraje Vysočina komentují výsledky voleb.

S výsledkem jsme rozhodně spokojeni, libuje si lídr Pirátů

Vysočina – Jako lídr kandidátky na Vysočině má Jan Pošvář významný podíl na tom, že do nové Poslanecké sněmovny vstoupí poslanci za Českou pirátskou stranu. Stranický zisk ho nikterak nepřekvapil.

Zelení: Smetla nás vlna populismu a extremismu

Vysočina – Za výprask tradičním stranám označila volby Hana Veronika Konvalinková, která byla jedničkou kandidátky Strany zelených na Vysočině.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení