„Momentálně nevíme, na čem jsme. Pořád se kombinuje řada možností,“ nepoodhalil roušku nejistoty předseda organizačního výboru Zlaté lyže Petr Honzl a dodává: „Rozhodne se třetí týden v květnu.“

Zatím více nejistot

Od 20. do 24. května je totiž v chorvatském Dubrovníku kongres Mezinárodní lyžařské federace FIS. Tam musí být definitivně schváleny všechny kalendáře.

„V této chvíli vedeme jednání o tom, zda v Novém Městě bude Tour de Ski. Od toho se bude odvíjet i případné pořádání obyčejných závodů Světového poháru,“ klade priority za sebe Honzl.

Realita je však momentálně taková, že na Vysočinu na začátku příštího roku prestižní seriál asi nezavítá. „Proti nám hraje logistika. V Praze se totiž uskuteční sprint a jet potom do Val di Fiemme přes zastávku v Novém Městě není moc výhodné,“ uznává Honzl.

„Spíš to tedy vypadá, že se v Itálii odjedou čtyři závody a u nás se uskuteční normální závod Světového poháru v pozdějším lednovém termínu. Tuhle variantu bychom do budoucna stejně přivítali, protože závody Tour de Ski nás vyjdou zhruba o třicet procent dráž. Asi tři miliony dvě stě tisíc dáváme do společného budgetu na pořádání seriálu.“

Čtvrtý ročník Tour de Ski by měl začít Na Nový rok v německém Oberhofu. Jenže tam už se o dva dny později jedou závody SP v biatlonu. „Existuje možnost, že by v Novém Městě Tour začínala,“ připustil šéf podniku Jürg Capol. „Zkrátka se rozhodne v Dubrovníku,“ uzavírá Honzl.

Jistotu pořadatelství Tour de Ski má Praha, kde se uskuteční 3. ledna sprint, a také Val di Fiemme, které hostí závěrečnou fázi podniku.

-----------

Vše o Tour de Ski v Novém Městě najdete ZDE