V domácím prostředí Vysočina Areny se chtěla Tkadlecová ukázat v co nejlepším světle, a tak do sprintu vstoupila neohroženě. „Možná jsem první kolo moc přepískla a potom začala vadnout. V posledním kopci jsem se ale chytla Markéty Davidové a to mi pomohlo," tvrdí novoměstská závodnice.

Na svou kamarádku z reprezentace a dvojnásobnou mistryni Evropy v cíli ztratila dvě a čtvrt minuty. Mrzely jí však dvě chyby ze střelnice. „Chtěla jsem si pohlídat ležku, hlavně poslední ránu. Jenže jsem ji předržela, začala o tom přemýšlet, a to se nedělá. Ve stojce pak nevím, co se stalo," posteskla si.

Získala pět bodů do juniorského seriálu, v nedělní stíhačce pak přidala ještě jeden. Při velmi slušném běhu ji na samotný chvost čtvrté desítky poslalo sedm trestných okruhů. „Začala jsem třemi chybami, to se s tím potom těžko něco dělá. Následné dvě jedničky mi pomohly nahoru, ale druhou stojkou jsem si závěr pokazila," kroutila hlavou.

Samou pochvalu však měla na diváky. Potvrdilo se, že zdejší obecenstvo patří mezi nejlepší na světě, pokud není úplně nejlepší. I na juniorskou Evropu si našlo do Vysočina Areny v sobotu několik stovek diváků, v neděli pak dokonce tři tisícovky.

„Lidi tady byli úžasní, parádní atmosféra. Poháněli mě pořád dopředu. V takové atmosféře se závodí strašně moc krásně, chtěla bych zažít v kariéře ještě něco většího," prozradila Tkadlecová své touhy do budoucna.