Roland Garros je druhý ze čtyř tenisových turnajů nejvyšší kategorie grandslamu, lístky na tento turnaj nejsou záležitostí pár stovek korun. „Jel jsem se tam podívat, protože mám rád tenis a chtěl jsem s kamarádem vidět, jak to vypadá naživo, a hlavně taky nasát atmosféru," vyjádřil se Zdeněk Salát.

Jak říká, tento výlet předčil jeho očekávání. „Atmosféra na Roland Garros byla naprosto úžasná. Byli jsme přímo na centrálním krutu, kde bylo zhruba patnáct tisíc lidí. Mezi přestávkami se dělaly mexické vlny, tu náladu televize zkrátka nepřenese," přiblížil Salát.

Podle něj tenisem žila celá Paříž. Na chodnících byli nalepené tenisové míčky, to aby se turisté neztratili a na turnaj trefili, u Eiffelovy věže bylo zase obří plátno, které sledovaly stovky lidí. „Co mě překvapilo, bylo to, že někteří návštěvníci turnaje měli lístky na turnaj, ale třeba se ani na žádný kurt nedostali, tolik tam bylo lidí. Vůbec jim to ale nevadilo, protože mezi kurty byly všude obrazovky a atmosféra tam byla prostě neuvěřitelná," dodal Pavel Pikl.

Ten se chtěl spolu s kamarádem podívat, jak hraje český tenista Radek Štěpánek. „Vůbec jsme se na něj ale nedostali, protože hrál na malém krutu a neprocpali jsme se tam. Museli bychom stát velkou frontu a kdo ví, jestli bychom ho vůbec stihli. Fungovalo to totiž tak, že když z kurtu odešli dva lidé, další dva tam pustili," informoval Pikl s tím, že mu ale stačilo, že viděl v akci Rogera Federera a Marii Šarapovovou. „Vůbec to není tak jak v televizi, že je tam slyšet, že tenistka heká na celý kurt, jen si prostě trošku uleví. Kamery zvuk zřejmě zkreslují," pousmál se Pikl.

Rozhodně to ale nebylo tak, že by v Paříži Jihlavané nezažili nějakou komplikaci. Hned první den při příchodu na Roland Garros měli problém se vstupenkami. „Mohla za to naše cestovka. Lístky byly platné, ale měli jsme nějaký špatný voucher, na kterém byla chybně uvedená cena lístku a také byl na špatné jméno. Organizátoři ale byli velmi ochotní a vše s námi rychle vyřešili a během chvíle už jsme byli uvnitř," popsal zkušenost s Francouzi Pikl. „Rozhodně to není tak, že by nechtěli komunikovat jinak než ve francouzštině. Všichni byli ochotní a mluvili anglicky i německy. Byl to jeden z mých nejlepších zážitků," uzavřel své vyprávění o tenisovém turnaji Pikl.